ANTALYA HABERLERİ

Madalyası terörle mücadele eden kahramanlar için

AA / Orhan Kuzu
24.02.2016 - 10:03Son Güncelleme :

- Türkiye Wushu Şampiyonası'nda 70 kiloda birinci olan milli sporcu Bekar, kazandığı altın madalyayı Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terörle mücadele eden güvenlik güçlerine gönderecek- Milli sporcu Bekar:- "Bu madalyamı Diyarbakır'ın Sur ilçesinde görev yapan güvenlik güçlerimize hediye etmek istiyorum. Herkes bilsin ki onlar yalnız değil. Biz, her zaman onların arkasındayız"

AA / Orhan Kuzu

ANTALYA (AA) - Wushu Milli Takımı sporcusu Savaş Bekar, kazandığı altın madalyayı Diyarbakır'ın Sur ilçesinde görev yapan güvenlik güçlerine gönderecek.

Bekar, Antalya Kundu'da düzenlenen Türkiye Wushu Şampiyonası'nda 70 kiloda birinci oldu. Daha önce Avrupa ve Dünya Şampiyonası finallerinde de mücadele eden Bekar, kazandığı altın madalyayı Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terörle mücadele eden güvenlik güçlerine armağan edecek.

Şampiyona için Trabzon'dan Antalya'ya gelen Bekar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, terörle mücadele edenlerin birçok şeyden vazgeçerek o bölgelere gittiğini belirtti. Vatan savunmasının kutsal bir görev olduğunu anlatan Bekar, Türkiye'nin bölünmemesi ve al bayrağın dalgalanması için terörle mücadele edildiğini söyledi.

Bekar, kazandığı madalyayı Diyarbakır'ın Sur ilçesinde görev yapan güvenlik güçlerine hediye etmek istediğini ifade ederek "Herkes bilsin ki onlar yalnız değil. Biz, her zaman onların arkasındayız. Ben, yurt dışında mücadele ederken bile ülkemi düşünüyorum. Şampiyonalarda birçok kez bayrağımızı dalgalandırdım" dedi.

- "Burada akıtılan terle orada akıtılan ter, bir hamur "

Anadolu Polis ve Aileleri Rehabilitasyon Spor Kulüpleri (PARS) Birliği Genel Başkanı Ömer Ersan da polis ailelerini temsilen şampiyonada olduklarını dile getirdi. Bekar'ın şampiyonada kazandığı madalyayı terörle mücadele veren güvenlik güçlerine hediye etmek istediğini dile getiren Ersan, şöyle konuştu:

"Savaş bana 'Ben bu madalyayı size teslim etsem siz terörle mücadele eden güvenlik güçlerine ulaştırır mısınız?' dedi. Ben de çok duygulandım ve hemen kabul ettim. Gençlerimiz, burada yıllarca çalışarak ter akıtıyorlar. Burada akıtılan ter ile orada akıtılan terin bir hamur olduğu düşünülürse bu vatanın bölünmezliğini daha iyi anlayacağımıza kanaat getirdik."

Ersan, milli sporcu Bekar'ın güvenlik güçlerine duygusal bir mektup da yazdığını vurgulayarak madalya ile mektubu Sur'daki güvenlik güçlerine ulaştırılmak üzere bugün kargoya vereceklerini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Madalyası terörle mücadele eden kahramanlar için hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 10 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Madalyası terörle mücadele eden kahramanlar için haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı