Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Madalyamız Türk halkına armağan olsun

Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası'nda İtalya'yı yenen A Milli Takımımızın oyuncuları açıklamalarda bulundu.

DHA
SON GÜNCELLEME

Kaptan Esra Gümüş, bugün doğum günü olduğunu vurgulayarak, "Bu da bana en güzel hediye oldu. Soyunma odasında da arkadaşlarıma, 'Bu maçı kazanıp, buradan da madalya alalım. Benim için en iyi hediye bu olur' demiştim. Takımda herkes üzerine düşeni yaptı. Bu takım her şeyi hak etti. Bizi destekleyenlere çok teşekkürler. Burada aldığımız madalya Türk halkına armağan olsun" dedi.

Neslihan Darnel, aldıkları galibiyet sayesinde çok mutlu olduğunu ifade ederek, "Ülkeme armağan olsun. 3. olmak da büyük bir başarı. Herkese teşekkürler. Aldığımız bu madalya aileme, sevdiklerime, şehit ve şehit ailelerine armağan olsun. Bundan sonra daha iyisini yapmak için çalışacağız" diye konuştu.

Eda Erdem de böyle bir sonuç aldıkları için çok mutlu olduklarını söyleyerek, "İtalya'yı yine aynı skorla mağlup ettik. Avrupa 3.'sü olmak son derece güzel bir duygu. Çok mutluyum. Emeği geçen herkese çok teşekkürler. Hepimiz yüreklerimizi ortaya koyarak oynadık. Bu maçı da bu sayede kazandık" şeklinde konuştu.

Libero Gülden Kuzubaşıoğlu ise şöyle konuştu:

"Bu maçta stresli olmamız gayet doğal. Dünkü maçtan sonra bu maça konsantre olmak oldukça zordu. Bizi destekleyen herkese çok teşekkürler. Bizi destekleyenleri mutlu ettiğimiz için gurur duyduk."

Takımın diğer liberosu Gizem Güresen de, "İtalya'yı aynı skorla yenerek madalya aldık. Bu galibiyet ve madalya çok önemli. Bu madalya bizi mutlu etti. İnşallah tüm Türkiye bu başarıya sevinmiştir" ifadesini kullandı.

Gözde Çemberci Kırdar, dünkü maçın etkisini üzerlerinden tam anlamıyla atamadıklarını belirterek, "Bronz madalya aldığımız için sevinçliyiz. Dünkü maçı kaybettiğimize üzülmemiz bile bizim takımca ne kadar iyi olduğumuzun bir göstergesi bence. Bundan sonra herkes korksun, Türkler geliyor. Bugün güzel şekilde toparlandık. Kendimize güveniyoruz. Bu galibiyeti aileme ve ülkeme armağan ediyorum" dedi.

Özge Sonsırma Kırdar da şöyle konuştu:

"Yorgun olmamız bizim için sorundu. 10 günün yorgunluğu ile maça çıkmak zordu. Ülkemize madalyayla dönecek olmak güzel bir duygu. Herkese teşekkürler. Allah'a şükürler olsun ki bunu yaşadık."


Bunları da Beğenebilirsiniz