Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Madalyalar şehit ailelerine hediye edildi

Hollanda'ın Rotterdam kendinde yapılan Büyük Bayanlar Avrupa Boks Şampiyonası'nda katım halinde 2'inci olan Bayan Boks Milli Takımı yurda döndü.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Esenboğa Havalimanı'nda federasyon yetkilileri ve aileleri tarafından karşılanan milli boksörler elde ettikleri başarışı “şehit aileleri”ne armağan etti.

64 Kiloda mücadele eden ve finalde Ermenistan'dan Armina Sinabian'ı 10-4'yenerek altın madalya'ya ulaşan Galsüm Tatar, söz verdiği gibi altın madalya ile döndüğünü belirterek, mutluluğunu tüm Türkiye ve şehit aileleriyle paylaştığını söyledi.

81 kiloda mücadele eden ve Rus rakibi Irina Sinetskay'ı 12-10 mağlup edip altın madalyaya uluşan Şemşi Yaralı da uzun bir kamp sürecinden sonra başarıya ulaştıklarına işaret ederek, “Başarının ardında büyük bir emek var. Bu madalyayı armağan ediyorum” dedi.

Avrupa 3'üncüsü olarak Türkiye'ye bronz madalya kazandıran 54 ve 57 kilolarda mücadele eden Ayşe Taş ve Nagehan Malkoç ise güzel bir başarı elde ettiklerini ve takım halinde 2'inci olduklarını ifade ettiler.

Milli Takım Antrenörlerinden İsa Taştan, şampiyona öncesinde hiç bir eksiklerinin bulunmadığını belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti. Ayhan Çağ da ülkede yaşanan terör olaylarından ve verilen şehitlerden dolayı buruk bir sevinç yaşadıklarını vurgulayarak, elde edilen ikinciliğin kendilerine moral olduğunu ve yarından itibaren olimpiyat çalışmalarına başlayacaklarını bildirdi.

Boks Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hatip Çopur, Bayan Boks Milli Takımı'nın acı çekilen bir günde sevinç yaşattığını söyledi. Disiplin Kurulu Üyesi Yakup Erikel, başarının uzun vadeli çalışma sonunda elde edildiğini dile getirdi. Dış İlişkiler sorumlusu Bayram Altuğ, uzun bir çalışma sonunda bir çok ülkeyi geride bıraktıklarını ve Avrupa 2'inciliğini elde ettiklerini. bunun da büyük başarı olduğunu kaydetti.

Hollanda'daki Avrupa Şampiyonası'nda Rusya 1'inci, Türkiye 2'inci, Ukrayna'da 3'üncü olmuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz