« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Madalyalar bizi tatmin etmedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Pekin’de dereceye giren sporcuları kabul ettiği toplantıda, 4.1 milyon YTL ödül dağıttı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, bundan sonraki uluslararası müsabakalarda milletin beklentilerine uygun ve Türkiye’nin şanına yakışır sonuçlar alacak bir sporcu yetiştirme ve seçme sisteminin en kısa sürede hayata geçirileceğini bildirdi. Erdoğan, Pekin-2008 Olimpiyat Oyunları ile Paralimpik Oyunları’nda madalya alan sporcuları, Başbakanlık Yeni Bina’da kabul etti. Olimpiyat Oyunları’nda çeşitli branşlarda kazandıkları madalyalarla Türkiye’nin yüzünü güldüren sporcuları kutlayan Başbakan Erdoğan, "Esasen, özellikle olimpiyat Oyunları’nda çok daha büyük beklentilerimiz vardı. Fakat ortaya çıkan neticenin halkımızı tatmin etmediği de açıktır" dedi.

Genç ve dinamik nüfus yapısının bu konuda en büyük hazine olduğunu vurgulayan Erdoğan, uluslararası alanda potansiyelle orantılı sonuçlar alınamadığının görüldüğünü ifade etti.

"Her alanda olduğu gibi sporda da yönümüz geleceğe dönük olmalıdır" diyen Erdoğan, sporda başarılı olmanın şartının, sağlam tesisten, insan ve sistem alt yapısı kurmaktan geçtiğini bildirdi.

Başbakan Erdoğan, Olimpiyat Oyunları’nda ödül alan sporcu, antrenör, teknik direktör ve kulüplere toplam 4.1 milyon YTL ödüllendirme yaptıklarını anımsatarak, "Amacımız başarıyı tatmin edici şekilde ödüllendirerek, sonraki yarışmalara katılmak isteyen yetenekli gençlerimizi özendirmek" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz