Spor Madalyalar Aziz Yıldırım'
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Madalyalar Aziz Yıldırım'

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'nun (SHÇEK) çabalarıyla sokakta mendil satmaktan kurtarılarak Fenerbahçe Kulübü bünyesinde spora başlatılan ve Manisa'daki Türkiye Şampiyonası'nda kürsüye çıkan 3 küçük boksör, madalyalarını, kendilerine sahip çıkan Aziz Yıldırım'a hediye etmek istiyor.

Fenerbahçe Kulübü Boks Antrenörü Mustafa Genç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şampiyonada, bu sporculardan 12 yaşındaki Ömer Kutum'un altın, 13 yaşındaki Sedat Ovat ve Nurettin Ovat'ın da bronz madalya kazandıklarını söyledi.

SHÇEK'in Ankara Ulus Gençlik Merkezi'ne kayıtlı olan 3 sporcuyu yaklaşık 2 yıldır Fenerbahçe Ankara Boks Okulu'nda çalıştırdıklarını anlatan Genç, şu bilgileri verdi:
“Manisa'daki Türkiye Şampiyonası'nda 3 sporcumuzun da kürsüye çıkması bizi çok sevindirdi. İnanıyorum ileride milli takıma yükselecekler ve daha büyük başarılar elde edecekler. Bu çocuklarımız, SHÇEK tarafından sokakta çalışmaktan kurtarılmış ve ailelerine yapılan maddi yardımlarla okula başlatılmış. Fenerbahçe de çocuklarımızı spor aracılığıyla topluma kazandırmak, başarılı birer sporcu yapabilmek amacıyla Fenerbahçe Ankara Boks Okulu çatısı altında himayesine aldı. Maddi ve manevi anlamda 2 yıldan bu yana harcadığımız emeklerin karşılığını aldık, bundan sonra da çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kulüp başkanımız Aziz Yıldırım'a ve yöneticilerimize desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.”

Şampiyonada altın madalya kazanan Ömer Kutum, babasının işsiz olması nedeniyle, ailesine destek sağlamak amacıyla kağıt mendil ve su sattığını belirterek, “Çocuk Esirgeme Kurumu bizlere yardımcı oldu ve ailemizle görüşerek, çalışmayı bırakmamızı istediler. Daha sonra Fenerbahçe'ye kaydımız yapıldı. Boksa ilgim olduğu için bu spora devam ettim. Fenerbahçe bizim iyi birer sporcu olabilmemiz amacıyla gereken yardımları yaptı. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a teşekkür etmek amacıyla madalyamı vereceğim” dedi.

Bronz madalya kazanan Sedat Ovak, kendisinin de arkadaşı Ömer Kutum gibi sokaklarda çalışırken, sağlanan destekle spora başladığını kaydederek, şunları söyledi:
"Annem-babam, işleri olmadığı için çalışamıyorlardı. Aile bütçesine katkı sağlamak amacıyla mendil satarken, polisler tarafından Çocuk Esirgeme Kurumuna götürüldük. Ailemize maddi destek sağlandı ve Fenerbahçe'de boksa başladık. Antrenörümüz Mustafa Genç, bizlere eşofman, ayakkabı yardımında bulundu. Türkiye üçüncüsü olarak, aldığım madalyayı ben de Aziz Yıldırım'a hediye edeceğim."

Sedat Ovat'ın kuzeni Nurettin Ovat da sokakta çalışmak yerine spor yapmaktan son derece mutlu olduğunu belirtti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle