« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Madalyada da rekor kırarız

Londra’ya giden Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, oldukça iddialı konuştu:

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bakan Kılıç, “Katılımda tarihimizin en üst seviyesine ulaştığımız gibi, Londra’da mücadele edecek sporcularımız mutlaka madalya sayısında da rekorla dönecektir” dedi.

LONDRA Olimpiyat Oyunları’na sayılı günler kala, Türkiye’yi olimpiyatlarda temsil edecek sporcuların önemli bir bölümünün yer aldığı ana kafile, İngiltere’ye hareket etti. Atatürk Havalimanı’ndan İngiltere’ye giden uçağa binmeden önce açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ise, dikkat çekici ifadeler kullandı. İşte Bakan Kılıç’ın konuşmaları...

- Katılımda rekor sayıya ulaştığımız gibi madalya sayısında da mutlaka rekor sayıyla sporcularımız Londra’dan dönecektir.
- 114 sporcudan oluşan kafilemizde 66 bayan 48 erkek sporcumuz yer almaktadır. Bu yönüyle bakıldığında Türk sporuna kadın eli değmiştir diyebileceğimiz bir grafik karşımızda bulunmaktadır.

‘Amacımız tüm branşlarda başarı’

- Müsabakalar başladığı andan itibaren tüm sporcularım, milletin manevi desteğini arkasına alarak Türk bayrağını gururla dalgalandırmak ve İstiklal Marşımızı olabildiğince fazla okutmak üzere bütün imkanlarını seferber etmiş olacaklar.
- Bayrak açılışta Neslihan Darnel tarafından taşınacak ama ümit ediyorum ki tüm branşlarda bayrağımız, sonrasında onlarca kez madalyalar nedeniyle tekrar tekrar göndere çekilecek.

‘Güle güle’ sloganıyla uğurlandık’

- Türk milleti olimpiyat kafilemizi, ‘güle güle git, güle güle dön’ sloganıyla Londra’ya uğurluyor. Başta Sayın Başbakanımız olan üzere ve hükümetimiz ile Türk spor yönetimi olarak, olimpiyat kafilemize hiçbir desteği eksik bırakmamak adına azami özen gösterdik.
- Atletizmde bir ilk yaşayarak 2008 Olimpiyatla-rı’nın iki katı sporcuyla Londra’ya gidiyoruz. İnşallah dönerken de sporcularımız, toplumumuzun yüzünü güldürmek suretiyle, güle güle dönme imkanı yaşar.

Çıkışımız Londra’da sürecek/images/100/0x0/563cc779f018fb32c8ecd84b

LONDRA kafilesinde bulunan Atletizm Milli Takımlar Başantrenörü Muharrem Or, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda son yıllardaki çıkışlarını sürdürmek istediklerini söyledi. Or, olimpiyatların bir sporcunun yarışabileceği en üst organizasyon olduğunu vurgulayarak, “Olimpiyatta yarışmak, her sporcunun hayalini süslüyor. Atletizmde son yıllardaki çıkışımızı, olimpiyatlarda da sürdürmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Neslihan Darnel’den olimpiyata özel dövme

İNGİLTERE’ye inen Türkiye kafilesini, çok sayıda Türk vatandaşı karşılarken, voleybolcumuz Neslihan Darnel’in ayağındaki (sağda) olimpiyat dövmesi dikkat çekti. Olimpiyat yüzümüz olan Neslihan, fotoğrafı Hürriyet’e özel çektirdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz