« Hürriyet.com.tr
MENÜ

''Madalya şansımız yüksek''

TBF Kadın Basketbolundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Jülide Sonat, hedeflerinin büyük olduğunu ve Avrupa Şampiyonası'nda madalya şanslarının yüksek olduğunu belirtti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Kadın Basketbolundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Jülide Sonat, A Milli Takımın mücadele edeceği 2013 Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda madalya şanslarının yüksek olduğunu söyledi.

Ay-yıldızlı takımın mücadele edeceği şampiyona hakkında TBF'nin resmi internet sitesine açıklamalarda bulunan Sonat, Türkiye’nin bir basketbol ülkesi olduğunu vurgulayarak, “Kadın basketbolunda dünyada söz sahibiyiz. İstikrarı sürdürmemiz gerektiğinin bilincindeyiz. Hedeflerimiz çok büyük ve Avrupa Şampiyonası’nda madalya şansımız olduğunu düşünüyorum ama esas hedef, önümüzdeki yıl yapılacak Dünya Şampiyonası'dır” ifadelerini kullandı.

A Milli Kadın Takımı'nın başarısı için tüm imkanların kullanıldığını belirten Sonat, şöyle devam etti:
“Bütün teknik ve sağlık ekibimizle beraber, oyuncuların rahat ve iyi bir turnuva geçirmesi için çalışıyoruz. Oyuncularımız da işin bilincindeler. Bizim sırrımız aslında iyi ekip olmaktan, birlikte hareket edebilmekten, doğru hedefe kilitlenebilmekten ve inanmaktan geçiyor. Onun için biz hep bu yolda devam ettik ve hep bu yolda oyuncularımızı yetiştirmeye çalıştık. Bu sebeple iyi bir turnuva geçireceklerini ümit ediyorum. Önemli olan, oyuncuların sağlıklı olması ve bu yolda hiç vazgeçmemeleri.”


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler