« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Madalya getirene ödül

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Türk Spor Müzesi yeniden kuruluyor. Müzeden kaybolan madalyaları getirenlere ‘‘Nereden buldun’’ denilmeyecek ve para verilecek.

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Yücel Seçkiner, çeşitli nedenlerle kapatılan Türk Spor Müzesi'nin yeniden kurulacağını açıkladı. Önceki müzede sergilenirken kaybolan madalyaları getirenlere ödül vereceklerini de vurgulayan Seçkiner, ‘‘Arşiv tutanaklarına bakıp, kayıp madalyaları belirleyeceğiz’’ dedi.

‘‘Madalya, şampiyon ya da varisleri tarafından getirilmese de nereden bulduğunu sormayacağız’’ diyen Seçkiner fizibilite çalışmalarının başlatıldığını, Kültür Bakanlığı Eski Eserler ve Müzeler Genel Müdürlüğü ile Gençlik Spor Genel Müdürlüğü arasında görüşmelerin sürdüğünü de sözlerine ekledi.

Seçkiner, ‘‘19 Mayıs kompleksi içinde bir yer arıyoruz. Arkadaşlarımız müzede yer alacak materyalin tespitini de yapıyor. Ayrıca tüm şampiyonlara çağrı yapıp madalya ve kupalarını isteyeceğiz’’ açıklamasını yaptı. Türk Spor Müzesi'nin, Cumhuriyet'in 75. kuruluş yıldönümünde açılması planlanıyor.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler