Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Maçtan Notlar

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Maç öncesi tatsızlık

DEV maçtan yaklaşık 1 saat önce iki Trabzonspor taraftarı sahaya inerek çimlerin üzerine bordo mavili bayrak dikti. Bunun üzerine 2 Galatasaray taraftarı da sahaya inerek bu bayrakları söktüler. Kısa süren bir tatsızlığa neden olan taraftarları emniyet güçleri, tribünlere gönderdi.

Başkan’dan toplantı

TRABZON Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, dün saat 17.00'de futbolcularla bir toplantı yaptı. Yılmaz, ‘‘Bu maç hepimizin kaderinde çok önemli etkiye sahip olacak. Bu nedenle sizden galibiyet istiyorum’’ diye söz istedi. Futbolcular da, ‘‘Her şeyimizi ortaya koyup tur sevincini yaşayacağız’’ dediler.

Tribünler doldu taştı

TRABZONSPOR-G.Saray maçını dün akşam 25 binin üzerinde izleyici izledi. Bu sayı, Galatasaray'la oynanan lig maçındaki seyirci sayısına yakındı. Maçı 50-60 kadar G.Saray taraftarı da kale arkası tribününde takımlarını destekledi.

Cimbom’un başarısı

AVRUPA ligleri arasında yapılan değerlendirmede G.Saray, en uzun süre yenilgi almayan takımlar sıralamasında ikinci sırada yer aldı. Sarı kırmızılılar yenilgisiz 17 hafta ile 18 haftadır yenilgi almayan Yugoslavya'nın Obilic Belgrad takımının ardından geldi.

Yabancı madde yağmuru

Avni Aker Stadı'nda dün olağanüstü güvenlik önlemleri alınmasına karşın, tribünden sahaya yine yabancı madde yağdı. Hakem Oğuz Sarvan ilk yarıda oyunu durdurarak 4. hakemi çağırdı ve tribünlere anons yaptırdı. Statta 650 kadar polis ve jandarma güvenliği sağlamak için görev yaptı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler