« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Maçta olay çıktı, Pereira atıldı

Shakhtar Donetsk-Fenerbahçe maçının Alman hakemi Felix Zwayer, karşılaşma sırasında verdiği kararlarla sarı lacivertlileri çileden çıkardı.

Ahmet ERCANLAR - Fotoğraflar: Süleyman ARAT
SON GÜNCELLEME

Shakhtar Donetsk-Fenerbahçe maçının Alman hakemi Felix Zwayer, karşılaşma sırasında verdiği kararlarla sarı lacivertlileri çileden çıkardı.

İkili mücadelelerde takdir haklarını hep Ukrayna ekibinden yana kullanan Zwayer, Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira'yı saha dışına gönderdi. Pereira'nın atılmasına neden olan olay ise 61. dakikada gelişti.

Maçta olay çıktı, Pereira atıldı
Orta alanın hemen kenarında maçı seyreden Pereira'nın hemen önünde Josef de Souza ile Fred ikili mücadeleye girdi. Shakhtarlı oyuncu bu mücadele sonrasında kendini yere bırakırken, hakem de faul kararı verdi. Pereira bu sırada önüne düşen topu yerdeki Fred'e verdi ve Shakhtarlı futbolcuyu kolundan tutup kaldırmak istedi. Fred tepki verince ortalık bir anda karıştı.

Maçta olay çıktı, Pereira atıldı
SRNA KOŞA KOŞA GELİP PEREIRA'YI İTTİ
Shakhtar Donetsk kaptanı Srna, olayla hiç ilgisi olmamasına rağmen koşarak gelip Pereira'yı itti. İki takımın diğer oyuncuları ve idarecileri de tartışmaya katıldı. Shaktar teknik ekibinden bazı kişiler Fenerbahçe yedek kulübesine kadar gelerek takım menajeri Hasan Çetinkaya’ya karşı sert söylemlerde bulundu. Tartışma, hakemin araya girmesişle sona erdi. Ancak Pereira hakem Zwayer tarafından oyundan atıldı.

Maçta olay çıktı, Pereira atıldı
LUBOS MICHEL SAHAYA POLİS GÖNDERDİ
Vitor Pereira'nın tribüne gönderilmesinin ardından çıkan tartışma sonucunda, Ukrayna ekibinin dış ilişkiler sorumlusu eski hakem Lubos Michel, polislerin sahaya girerek sarı-lacivertli futbolcular Hasan Ali Kaldırım ile Abdoulaye Ba'ya müdahale etmesini istedi.

Portekizli teknik adamın oyundan atıldığı 61. dakikada çıkan tartışmalarda Michel, sarı-lacivertli futbolcular Hasan Ali ve Ba ile tartıştı. Shakhtar Donetsk cephesi, polisleri çağırarak Hasan Ali ile Ba'yı dışarı çıkarmalarını istedi. Bunun üzerine Fenerbahçe İdari Menajeri Hasan Çetinkaya araya girerek, "Burası futbol sahası, futbol oynanıyor. Buraya giremezsiniz" dedi. Bunun üzerine polisler sahadan çıktı.

Maçta olay çıktı, Pereira atıldı
PENALTIDAN SONRA TAHRİK ETTİLER
Bu olayın 1 dakika sonrasında Shakhtar Donetsk penaltı kazandı. Hakem penaltı düdüğünü çalınca Ukrayna ekibinin yedek kulübesinden çıkan bir idareci, Fenerbahçe yedek kulübesine kadar gelerek hareket çekti ve tartışmalar yeniden başladı. Fenerbahçeliler'in 4. hakeme itirazları sonuç vermedi ve Shaktarlılar'ın tacizi cezasız kaldı.

Maçta olay çıktı, Pereira atıldı FENERBAHÇELİLERİ ÇILDIRTAN POZİSYON


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler