« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Maçta olay çıktı

Süper Lig'de Sivasspor ile Kayserispor arasında oynanan maçta iki takım taraftarı arasında gerginlik yaşandı.

DHA
SON GÜNCELLEME

Olayların büyümemesi için Kayseri taraftarı polis ekiplerince devre arasında stattan çkarıldı. Olayda bir güvenlik görevlisi yaralanırken 2 Kayseri taraftarı gözaltına alındı.

İki takım taraftarları arasında maç başından itibaren yaşanan gerginlik, devre arasında Kayserisporluların 'Sivasspor kümeye' tezahüratı üzerine zirveye çıktı. Sivasspor taraftarının tepkisine konuk takım taraftarları tribün koltuklarını kırıp atarak karşılık verdi.

Polisin müdahalesine rağmen gerginlik giderilemeyince Kayseri'den maçı izlemek için gelen 100 dolayında taraftarlar polis tarafından tribünden stadın dışına çıkarılarak ikinci devreyi izlemelerine izin verilmedi.Taşkınlık yapan taraftarlar stat yanındaki spor salonunun camlarını da kırdı. Çıkan olaylarda bir özel güvenlik görevlisi taraftarların attığı taşlarla elinden ve başından yaralandı. Yaralı görevcli ambulans ile hastaneye götürüldü. Olay çıkaran 2 Kayserispor taraftarı da polis ekiplerince gözaltına alındı. Diğer taraftarlar ise çevik kuvvet polisleri eşliğinde Kayseri'ye gönderilmek üzere otobüslerine götürüldü.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler