Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Maçta iyiydik ama..."

Gaziantepspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, 1-1 biten Bursaspor maçıyla ilgili, “Maçtan önce Bursa deplasmanından 1 puan almayı düşünmek pozitif sayılırdı ama 90 dakikayı değerlendirdiğimizde 1-0 öne geçip 60 dakika önde oynayan takımımın mutlaka 2. golü bulması gerekirdi” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Karaman, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, kupa maçının uzatmaya kalmasının, maçın ikinci yarısında oyuncularını fiziksel olarak olumsuz etkilediğini savundu.

Oyuna soktuğu oyuncuların, gerek oyun kalitesi gerek fiziksel açıdan maça olumlu katkı yapması gerektiğini dile getiren Karaman, şunları söyledi:
“Ancak bu olmadı. Maç için ısınan oyuncuların başında bir antrenör olması lazım. Biz bunu Türkiye Futbol Federasyonu'na da önermiştik. Bugünkü maçta genel anlamda iyiydik. Maçtan önce Bursa deplasmanından 1 puan almayı düşünmek pozitif sayılırdı ama 90 dakikayı değerlendirdiğimizde 1-0 öne geçip 60 dakika önde oynayan takımımın mutlaka 2. golü bulması gerekirdi. Gaziantepspor olarak ideal kadroyu yakalamaya başladık.”
Karaman, iki takım oyuncularını maç öncesi tribünlere çağırarak alkışlayan Bursaspor taraftarlarına da teşekkür etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz