« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Maçta ceza kesti

Başhakem Nişancıoğlu, yeni kurallar gereği taraftarları küfür eden her iki takımın kaptanını yanına çağırdı ve kulüplere anında 2 bin 500’er lira para cezası verdi.

Celal Demirbilek
SON GÜNCELLEME
AROMA Bayanlar Voleybol Birinci Ligi’nin Galatasaray-Beşiktaş derbisinde, bir takım oynar öteki seyrederse ortaya tatsız bir maç çıkardı. Öyle de oldu. Galatasaray sadece 69 dakikaya sığdırdığı maçta rakibini 3-0 yendi. Ama mücadele kalitesinden çok olayları ile gündeme geldi.

Atışmalarla başladı

Karşılaşmanın başında karşılıklı atışmalarla başlayan ve küfürlerle tırmanan tribün terörü, 2. sette sabırları taşırdı. Başhakem Serdar Nişancıoğlu iki takımın kaptanını yanına çağırıp, yeni uygulamaya göre 2 bin 500’er TL’lik ilk cezasını kesti. Kaptanlar tribünlerinin önüne gidip seyircilerinden küfürlü tezahüratlarını kesmelerini istedi ama nerede? Küfürsüz dakikalar çok kısa sürdü.

G.Saraylılar çıkarıldı/images/100/0x0/55eaac5df018fbb8f88f6bd2

Üçüncü setin başında futbol sahalarında görmeye alıştığımız ses gücü yüksek iki torpili salonda patlatan bir avuç Galatasaray seyircisini, polis, anonsu bile beklemeden yetkisini kullanarak salondan dışarı çıkardı. Bir bölümünü de merkeze götürdü. Böylece galip takımın tribünleri boşaltılmış oldu.

Yeni kural ne diyor

VOLEYBOL Federasyonu bu sezon, taraftar veya görevlileri olaylara neden olan kulübe başhakemin yapacağı her uyarı için ayrı para cezası uygulaması getirdi. Buna göre maçın başhakemi, takım kaptanlarını yanına davet ederek seyircilerini uyarmalarını isteyecek. Yeni uygulamaya göre taraftarı suç işleyen kulübe birinci uyarı için 2 bin 500 TL, ikinci uyarı için 5 bin TL, üçüncü uyarı için de 10 bin TL para cezası verilecek. Taşkınlık devam ettiği takdirde bu kez başhakem, kulesinden inerek maçı tatil edebilecek.

SALON: TVF 50.Yıl
HAKEMLER: Serdar Nişancıoğlu (***), Çetin Akbulut (***)
GALATASARAY: Deniz (**), Özlem (***), Djerisilo (****), Krsmanoviç (****), Valeska (***), Elif (**) (Ayça-libero **, Bahanur *, Neslihan *)
BEŞİKTAŞ: Seda (*), Majstroviç (*), Duygu (*), Popoviç (***), Yağmur (**), Melis Gürkaynak (**) (Pınar-libero **, Melis Şahin **, Yeliz *, Cansu *, Müge *) SETLER: 25/13, 25/21, 25/20 SÜRE: 69 dakika (19-26-24)

Bunları da Beğenebilirsiniz