« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Maçlarımızı Zürih’te de oynayabiliriz

Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, "Maçları Zürih’te oynamak ister misiniz?" sorusu üzerine "Olabilir, bu konuda bir sınırlama bir engel yok, her şey olabilir" cevabını verdi.

Zafer ATAMER/DHA
SON GÜNCELLEME
HALUK Ulusoy, tarihi yönetim kurulu toplantısı öncesi Fatih Terim ile kısa bir süre ayrı olarak görüşme yaptı. Daha sonra toplantıya giren Ulusoy, yönetim kurulu üyelerinden tek tek Terim konusunda görüşlerini aldı. ’Terim’le devam’ kararından sonra teknik patron toplantı odasına alınarak, karar kendisine tebliğ edildi. Daha sonra da Terim, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte yemek yedi. Bu gelişmelerden sonra Milli Takım Teknik Direktörü, şunları söyledi: "Karşılıklı konuştuk, yolumuza devam ediyoruz.

Öncelikli olarak 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası’na hazırlanacağız. Hep beraber, ele ele vereceğiz, karar hayırlısı olsun. Her şey eskisi gibi devam ediyor. Teknik alanım aynı, Tüm milli takımların sorumlusu olmak en önemli iş. Milli takımların bize bağlı olması çalışmalarımız, projelerimiz açısından önemli. Bu dünyada da böyle." Sorumluluk alanında bir değişiklik olmadığının altını çizen Terim, kendi kadrosunda bir takım değişikliklerin gerektiği zaman olabileceğini söyledi.

FIFA’nın verdiği karardan ötürü işlerinin daha da zorlaştığını belirten tecrübeli teknik adam, "İşimizin biraz daha zorlaştığı ortada. Biz zor işlerden başarıyla çıkacağımıza inanıyoruz. Zorluklarda kazanılacak başarılar daha keyifli olacak" diye konuştu.

Cezadan dolayı yurt dışında oynayacakları maçların yerlerini belirlemediklerini dile getiren Terim, "Şu ana kadar herhangi bir yer tespit etmedik. Cezamızda indirim olabilir" dedi. Fatih Terim, basın mensuplarının "Maçları Zürih’te oynamak ister misiniz? sorusu üzerine "Olabilir, bu konuda bir sınırlama bir engel yok her şey olabilir!..." cevabını verdi.

Fikstür toplantısı 16 Şubat’ta

İSTANBUL’da grubumuzdaki diğer temsilcilerimiz ile yapacağımız fikstür toplantısı var. 16 Şubat’taki bu toplantılarda anlaşma sağlanmazsa, bu ayın sonuna kadar fikstürü belirleyemezsek, mart ayının başında FIFA kurayla belirleyecek. Biz fikstür stratejimizi belirlemek üzere bugünden itibaren çalışmalara başlayacağız. Ama bir yandan da Tahkim’in kararını bekleyeceğiz. 6 maçlık cezada indirim olursa durum değişir. Bu arada yapacağımız hazırlık maçlarını da dışarıda oynayacağız. Daha önce belirlediğimiz Çek Cumhuriyeti maçı dışındakileri hep dışarıda oynayacağız"

FIFA Terim’i serbest bıraktı

FIFA’nın kararını açıklamasından sonra İsviçre basınında gözler Fatih Terim’e çevrildi. İsviçre gazetelerindeki /images/100/0x0/55ea1506f018fbb8f86a3112haberlerde, Terim’in bu ceza furyasından nasıl hasarsız ayrıldığının bir türlü anlaşılamadığı ifade edildi.

Tribune de Geneve: FIFA’nın kararlarının adil olup olmadığı tartışılır. Huggel’e verilen cezanın yanında başta Terim ve Volkan’a hiçbir cezanın verilmemesi İsviçre spor kamuoyunda hayretle karşılandı. Konu kapanmış değil. Şimdi, Türkler’in Tahkim’den nasıl bir sonuç alacağı merak konusu.

Blick: FIFA, Fatih Terim’i serbest bıraktı, şimdi Türkler Terim’i sorguluyor. Fatih Terim, FIFA’dan anlaşılmaz bir şekilde sıyrıldı, ama kendi ülkesinde dokunulmaz. İmparator’a öfke büyük. Şimdi kendi vatandaşı onu yargılıyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler