« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Maçları şölene çevireceğiz"

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Eskişehirspor'un Avrupa'da Türkiye'yi başarıyla temsil etme sorumluluğunu güçlü bir şekilde hissettiklerini bildirdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Yanal, yaptığı açıklamada, uzun bir aradan sonra Eskişehirspor'un bir Avrupa maçına çıkacağını belirterek, takımının, UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turundaki Saint Johnstone maçıyla uzun süren hasretini dindireceğini kaydetti.
Eskişehirspor'un Avrupa'da kalıcı olacağını savunan Yanal, şunları kaydetti: “Bir sonraki turdaki muhtemel rakiplerimizin arasında Inter, Liverpool, Olimpik Marsilya gibi takımlar var. Gruplara kalmak için, bu takımları geçmek de yetmiyor. Sonraki turda Sporting, CSKA Moskova, PSV gibi takımlarla eşleşme ihtimalimiz de var. Avrupa'da Türkiye'yi başarıyla temsil etme sorumluluğunu güçlü bir şekilde hissediyoruz. Eskişehirspor olarak bu konuda üstümüze düşeni yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Elbette futbolda her sonuç var ama biz de herkes kadar iddialıyız. Çok iyi bir takım kurduğumuzu söyleyebilirim. Ünlü ve iddialı rakiplerimizde de oynayabilecek kalite ve tecrübeye sahip olan oyuncularımız olduğu gibi, kısa süre içinde uluslararası piyasada adından söz ettirecek, genç yeteneklere de sahibiz. 2003-2004 sezonunda Gençlerbirliği'nin teknik direktörüyken kazandığım başarılara güveniyorum. O yarışa da bir ada takımını, Blackburn'u eleyerek başlamıştık. Sporting ve Parma gibi Avrupa devlerini eledikten sonra, Valencia ile eşleşmiştik. O sezonun şampiyonu Valencia'ya ilk ve tek yenilgisini Ankara'da tattırdığımız halde, çeyrek finalin eşiğinden dönmüştük.”

“Eskişehirspor taraftarına güveniyorum”

Yanal, futbolun bu kadar imkan ve kaynağa rağmen Türkiye'de yaşanan sıkıntılar nedeniyle uluslararası başarılara her zamankinden çok ihtiyacı olduğuna işaret ederek, şunları ifade etti: “Herkesin bu başarı ve heyecan ihtiyacının farkında olduğunu düşünüyorum. Son olarak, her zaman olduğu gibi, Eskişehirspor taraftarına güveniyorum. Taraftarımızın Avrupa maçlarını da şölene çevireceğinden şüphem yok. Bu maçlar onlara, Türkiye'de haklı olarak edindikleri şöhreti Avrupa'ya da yayma fırsatı verecek. Yeter ki, maçlarımızı evimizde oynayabilmemiz sağlansın. Eskişehirspor'un Avrupa'da kalıcı olması için enerjisini ve iddiasını stratejik bir planlama ve kararlılıkla hayata geçirmesi gerekiyor. Avrupa ligi böylesi bir başlangıcın ilk adımlarını atmamıza vesile olacak.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler