Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Maçları durdurun

F.Bahçe Başkanı devleti, kulüpleri, federasyonu ve medyayı göreve çağırarak, "Birkaç çapulcuya devlet pabuç bırakmamalı. Burada önce devlet görevini yapacak. Bizler de devletin istediği gibi hareket etme mecburiyetindeyiz" diye konuştu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE Başkanı Aziz Yıldırım, son günlerde statlarda artmaya başlayan kötü tezahürat ve küfüre karşı bayrak açtı. Beşiktaş maçı öncesinde ilginç açıklamalarda bulunan Aziz Yıldırım, hakemlerin küfüre seyirci kalmamasını ve gerekirse maçları durdurmasını istedi. Devletin, kulüplerin, federasyonun ve medyanın bu konuda ortak hareket etmesi gerektiğine dikkat çeken Yıldırım, "Çok acil kararlar almalıyız. Bu sadece bizim mücadelemiz ile bitmez" diye konuştu.

Bedava bileti GS ve BJK dağıtıyor

Karar alınmasına rağmen bedava bilet verilmeye devam edildiğine dikkat çeken Yıldırım, "Takip eden yok. Biz bunu yapmıyoruz. Ama diğer kulüplerde yönetimin dışında federasyona kadar uzanan bazı insanlar seyircilere bilet vermektedir. Aynı şekilde hem G.Saray, hem de Beşiktaş kulüplerinde bilet verilmeye devam edilmektedir. Kimin nasıl verdiğini devlet biliyor. Tedbirini almak lazım" dedi.

Brezilya’da seyirci gelmiyor

Derbi için 8 bin bilet satıldı. Daha 20 bin bilet var. İnsanlar küfür yüzünden maça gelmek istemiyor. Aileler bundan dolayı rahatsız. Bu hadiselerin aynısı Brezilya’da da yaşandı. Şimdi orada seyircisiz maçlar oynanıyor. 3-5 kişi için gereğini yapmak devletin görevi. Sayın vali ve emniyet müdürüne herşeyi söyledim anlattım. Artık sabrımız kalmadı. Biz ölmüş annemize küfür ettirmek için başkanlık veya yöneticilik yapmıyoruz.

Kadıköy’e 10 bin seyirci gelsin

Kendini bilmezlerin iyice azıttığını vurgulayan Yıldırım şöyle konuştu: Bizleri bir tarafa bırakın, devlet büyüklerine bile küfür ediliyor. Olayın çok tehlikeli boyutları vardır. Bizim kavgamız seyircinin maça gelip, gelmemesi değil. Beşiktaş’ın 10 bin seyircisi gelsin ama edebiyle gelsin. Maça aile gelmek istiyorsa en güzel yeri açayım. Biz de onların içinde oturalım. Geçmişte beraber oturuyorduk. Bunu hep beraber yeniden yaratalım.

Kuklaya takılıp aday olunmaz

Tarsus İdman Yurdu maçında Beşiktaş’a küfür edenleri kınıyorum. Onlar yine beslemedir. Dışarıdan bilet alıp geliyorlar. Kimlerin aldığını medya da biliyor. Aynı şahıslar Fenerbahçe’de başkan adayı çıkarmaya çalışıyor. Herkes başkan adayı olabilir. Ama birilerinin kuklalarına takılıp aday olmak yanlış. Çıkıp adaylığını koyarsan olur. Buna en başta ben saygı duyarım. Ama bu gruplar tehlikeli oyunlar oynamaya çalışıyor. Meydanı onlara bırakmam.

Medya konuya önem vermeli

Birkaç çapulcuya devlet pabuç bırakmamalı. Burada önce devlet görevini yapacak. Bizler de devletin istediği gibi hareket etme mecburiyetindeyiz. Toplum çok kötü yönlere gidiyor. Kurallara uymazsak kötü günler geliyor. Seyircinin gitmemesi neden bu kadar abartılıyor. Biz seyircisiz gittik, Beşiktaş’ı yendik. Kimse kimseden çekinmiyor. Medya bu konuya çok önem vermeli. Şansal bey (Büyüka) ve Erman Toroğlu dışında kimse yazmıyor.

Anelka için karar vermeyin

Türk sporunu yanlış noktaya götürüyoruz. Bugün Anelka Türkiye’ye gelmiş ise onu kutlamak lazım. Ama her programda "gitmeli" diyorlar. Medyadaki bir kişi onun gidip gitmemesi için karar vermemeli. Önümüzdeki günlerde geniş açıklamalar yaparak, şahısları isim isim açıklayacağım. Bugün bir kulübün başkanı vermiyor mücadele ediyor ama yöneticileri bilet dağıtıyor. Hepimiz eteğimizdeki taşları dökeceğiz. Hepimiz sorumluyuz. Öyle kaçmak yok.

Spor için geliyoruz

Federasyon radikal kararlar almalı. Gerekirse maçları oynatmasın. Bu yetkiyi hakemlere versinler. Olayı hep beraber çözelim. En rahat şey bu olaylara karşı gelmemektir. Ama biz yönetim olarak camia olarak karşı duruyoruz. Tarsus maçında küfür edenleri tekrar uyarıyorum. Biz küfür için değil, spor yapmak için maça geliyoruz. Dışarıdan besleneceksin gelip küfür edeceksin. Bana küfür edenlere söylüyorum; yürekleri varsa gelsinler yüzüme etsinler.

Bunları da Beğenebilirsiniz