Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Maçlarda iyi sonuçlar alamadık ama..."

(A) Milli Erkek Basketbol Takımı Menajeri Harun Erdenay, 2013 Avrupa Şampiyonası Elemeleri öncesi hazırlık maçlarını tamamladıklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Erdenay, elemeler öncesi yapacakları antrenmanlarla daha da hazır hale geleceklerini belirterek, “Hazırlık dönemini bitirdik. Takım hazır” dedi.

Kamp döneminde yaptıkları maçların büyük bölümünü kazandıklarını vurgulayan menajer Erdenay, “Son hazırlık maçlarında iyi sonuç alamadık, ama antrenörümüz Tanjevic her oyuncuya şans vermek istedi. Kadroda bulunan tüm oyuncular oynama fırsatı buldu. Hocamız herhangi oyuncuyu kesmeyi düşünmediği için hepsini oynattı. Bu maçlarla takım hazır hale geldi. Önümüzde 4-5 gün var. Çalışmalarımızı devam ettirip elemelerin ilk mücadelesinde Belarus'a odaklanacağız. Kazanarak da iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz” diye konuştu.

“Elemelerde tüm oyuncularımızı kullanacağız”

Kadroda bulunan tüm oyuncuların elemeler boyunca takımda olacağını kaydeden Harun Erdenay, son hazırlık maçlarında aldıkları yenilgilerin önemli olmadığını ifade etti.

Sırbistan gibi güçlü bir takımla hazırlık maçında karşı karşıya geldiklerini anlatan Erdenay, şöyle konuştu:
“Finlandiya ve Polonya karşısında farklı yenilgiler aldık. Oyunda dağıldık. Ancak takımın esas iskeletini oluşturan oyuncularımız son iki maçta oynamadılar. Tanjevic son iki maçta gençleri görüp, hangisinin katkı yapabileceğini bilmek istedi. Maçları 13-14 oyuncuyla tamamladık. Elemeler başladığında tüm oyuncuları kullanmaya çalışacağız.”

Kadroda yer alan oyuncular arasında Kerem Gönlüm, Sinan Güler, Ender Arslan ve Semih Erden gibi tecrübeli isimlerin olduğuna dikkati çeken Erdenay, “Tanjevic de takımı çok iyi tanıyan, tecrübeli bir antrenör” dedi.

Takımdaki atmosfer ile ilgili soruyu yanıtlayan Harun Erdenay, “80'li sayıları son iki maçta yedik. Savunmada iyi değildik. Yüksek yüzdeyle rakipler hücum yaptı. Ama oyuncular bu maçlara takılmayıp Avrupa Şampiyonası elemelerini oynamak istiyor. Grubumuz çok güçlü. Elemelerde dikkatli olmak istiyoruz. Belarus maçını bekliyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz