TRABZON HABERLERİ

Maçka Belediyesi 34 Yeni Aracını Hizmete Soktu

IHA
28.10.2015 - 13:47Son Güncelleme :

MAÇKA BELEDİYESİ YENİ ARAÇLARININ HİZMETE ALIM TÖRENİ YOĞUN KATILIM İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

IHA

Maçka Belediyesi yeni araçlarının hizmete alım töreni yoğun katılım ile gerçekleştirildi.
Yağmur altından düzenlenen törene AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Ayşe Sula Köseoğlu, Maçka Belediye Başkanı Ecz. Koray Koçhan, Maçka Kaymakamı Deniz Pişkin, Maçka Garnizon Komutanı Üsteğmen Seyfettin Güler, Maçka Milli Eğitim Müdürü Orhan Topal, Maçka Belediye Meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.
Törende konuşan Maçka Belediye Başkanı Ecz. Koray Koçhan, ilçesinin daha fazlasını hak ettiğini belirterek, “Maçka’mızın göreve gelmeden 30 Mart 2014’de, yıkılmış, yanmış bir ev teslim aldık. Tıpkı 2002 hükümetimiz nasıl yeniden Türkiye’yi inşa ettiyse bizde Allah’a hamdolsun ki şimdi bu hafriyatı ortadan kaldırdık ve yeniden temellerimizi inşa ediyoruz. ‘Gidemediğin yer senin değildir’ felsefesi ile yola çıktık. Bakın Maçka ilçemizin 2 bin 600 km yol ağı ile 900 km’lik Bayburt yol ağından 2,5 katı kadar yol ağımız var. Bunun için önceliğimizi tamamen yol alt yapılarına verdik. Yol, su ve elektrik mahallelerimizde olamazsa olmazımızdır. TİSKİ su problemlerini hızla çözüyor. Bize de yol problemleri düşüyordu. 30 Mart 2014’de 1 adet Greyder, 3 adet kamyon, 2 adet JSB, 1 adet kepçe, 4 adet hizmet aracımız vardı. 18 ay gibi kısa sürede 4 adet greyder 11 adet kamyon, 4 adet JSB, 2 adet kepçe, 1 adet paletli ekskavatör, 1 adet lastikli ekskavatör, 1 adet silindir, 1 adet forklift, 3 yeni olmak üzere 5 adet çöp toplama aracı, 9 adet hizmet aracı ve Trabzon’da hiçbir belediyede olmayan parke tesisimizi ilçemizin hizmetine sunduk. Toplamda 4 milyonluk yeni yatırım gerçekleştirdik. Bunun yanında 4 milyon borç ödedik. Maçka’mız bundan daha fazlasını hak ettiğine inanıyorum. Şunu da çok iyi bilmenizi işitiyorum. Biz genç, çalışkan bir kadroyuz. Milletvekillerimiz ile beraber, ilçe başkanımız, muhtarlarımızla beraber, belediye meclis üyelerimiz, teşkilatımız ve çalışanlarımız ile beraber tek bir hedefimiz var. Maçka’mıza daha iyi hizmet etmektir” dedi.
Yapılan törenin ardından kurdele kesimi gerçekleşerek yeni araçlar hizmete girdi. Açılışın ardından kurban kesilerek vatandaşlara ikramda bulunuldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden Maçka Belediyesi 34 Yeni Aracını Hizmete Soktu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 13 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Maçka Belediyesi 34 Yeni Aracını Hizmete Soktu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı