MERSİN HABERLERİ

Macit Özcan'ın tutuklanması istemine mahkemeden ret

DHA
27.04.2017 - 11:46Son Güncelleme :
DHA

İbrahim MAŞE/MERSİN, (DHA) - MERSİN eski Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Macit Özcan'ın 'ihaleye fesat karıştırmak, rüşvet ve organize suç örgütü kurmak' suçlarından yargılandığı davada, duruşma savcısı Özcan'ın tutuklanmasını talep etti. Mahkeme heyeti, tutuklama talebini reddedip, duruşmayı erteledi.
Eski Başkan Macit Özcan ile kardeşleri Tacit ve Sacit Özcan, oğlu İlker Özcan, müteahhitler Erol Avgören, Cengiz Akray ile belediye çalışanlarının da aralarında bulunduğu tutuksuz 48 sanığın yargılandığı davanın görülmesine Mersin 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Bazı sanıklarla birlikte eski başkan Macit Özcan'ın katılmadığı duruşmada, tanık dinlendi. Duruşma savcısı, sanıklardan Macit Özcan, Abbas Sayılır, İlker Özcan, Erol Avgören, Tolga Avgören, Metin Akray ve Cengiz Akray'ın tutuklu yargılanmasını talep etti. Mahkeme heyeti, tutuklama talebini reddederken, raporların karşılaştırılması için dosyaların Ankara'daki bilirkişiye gönderilmesine karar verip duruşmayı erteledi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Macit Özcan'ın tutuklanması istemine mahkemeden ret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 11 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Macit Özcan'ın tutuklanması istemine mahkemeden ret haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı