« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Maçın hakkı beraberlikti diyebilirim"

PTT 1. Lig'de Şanlıurfaspor'la golsüz berabere kalan Manisaspor'un teknik direktörü Reha Erginer, “Maçın hakkı beraberlikti diyebilirim” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Erginer, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, çok koşmalarına rağmen üretken olmadıkları müsabakada bir puan aldıklarını söyledi.

Gol bulamadıkları için rakiplerinin direncinin arttığını ifade eden Erginer “Zaman zaman oyun stratejimizin dışına çıktık, kendimizi gereksiz yorduk. Bu yorgunluk üretken olmamızı engelledi. Çok da iyi oynamadığımız maçtı. Gol pozisyonu olmamasına rağmen maçın hakkı beraberlikti diyebilirim” dedi.

Erginer, maç için oyun planının dışına çıktıklarını, gole ulaşmak için istemeden oyuncuların uzun top oynadıklarını, takımın geniş alanda oynamak zorunda kaldığını, böylece sıkıntılı anlar yaşadıklarını söyledi.

Şanlıurfaspor cephesi

Şanlıurfaspor Teknik Direktörü Mustafa Kılıç ise kazanmak için çıktıkları müsabakada bir puanla yetindiklerini kaydetti.

Rakip kalede 4-5 gol pozisyonlarının bulunduğunu ifade eden Kılıç, şöyle konuştu: “3 maçlık periyodu değerlendirdiğimizde ligin başı, böyle düşündüğümüzde iki tane şampiyonluğa oynayan takımla deplasmanda berabere kaldık, kaybetmedik. Bu yönüyle değerlendirdiğimizde iyi işler yaptık diyebiliriz. 60 dakika boyunca kazanmaya daha yakın olan takımdık diyebiliriz. Ligde iddialı takım olma hüviyetine bürünmek istiyoruz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz