TRABZON HABERLERİ

Maçın ardından

AA / Selçuk Kılıç
27.02.2016 - 22:56Son Güncelleme :

- Trabzonspor Teknik Direktörü Mandıralı: "Bizim elimizdeki kadro ortada. En iyisini sahaya sürmeye, onlardan verim almaya çalışıyoruz. Bugünkü kadro yapısında iştah, kazanma arzusu yoktu"- "Benim elimde sihirli değnek yok, değneği döndüreyim de her maçı kazanayım"- "Buraya dünyanın en büyük hocasını getirsen ne değişecek?"- Osmanlıspor Teknik Direktörü Akçay: "Müsabaka öncesi bazı psikolojik travmalar yaşamış Trabzonspor'a karşı kazanmak sevindirici"

Maçın ardından
AA / Selçuk Kılıç


TRABZON (AA) - Trabzonspor Teknik Direktörü Hami Mandıralı, Spor Toto Süper Lig'de Osmanlıspor'a 2-1 yenildikleri maçta, takımında iştah ve kazanma arzusu göremediğini ifade etti.
Mandıralı, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, futbolcuların bundan önceki Kayserispor ve Galatasaray maçlarında iştahlı ve arzulu oynadıklarını dile getirerek, "Takımımız, o maçlarda futbol olarak iyi şeyler ortaya koydu ama bugün istenilen futbolu ortaya koyamadık. Bugün 10 oyuncusu eksik bir Trabzonspor, elindeki kadroyu sahaya çıkarmaya çalışan bir teknik ekip vardı. Bu oyuncularımızla oynamaya, kazanmaya, başarılı olmaya çalışıyoruz ama futbol oynama iştahımız yoktu" dedi.
Mandıralı, taraftarın desteğine takımın cevap veremediği ifade edilerek yöneltilen soruya şu cevabı verdi:
"Gerçekten takımını desteklemeye gelen bir grup vardı tribünde. Bir grup da eleştirmeye gelmişti. Bizim elimizdeki kadro ortada. En iyisini sahaya sürmeye, onlardan verim almaya çalışıyoruz. Bugünkü kadro yapısında, iştah, kazanma arzusu yoktu. 1-1'den sonra aslında istek, şevk olabilirdi ama bulduğumuz golden sonra hemen golü yedik ve kırıldık, gittik. Rakip daha istekliydi onlara cevap veremedik. 10 eksik, bunun 6-7'si direkt oynayan oyunculardan oluşuyor. Eksik bir takım ve kadroyla yapabileceğimizi yapmaya çalıştık ancak bu kadar yapabildik."
Mandıralı, takımdaki eksiklere ilişkin olarak da "Benim elimde sihirli değnek yok, değneği döndüreyim de her maçı kazanayım. Elimizdeki yetenekli oyuncu kadrosu bu. Bunu onları küçümsemek için söylemiyorum. En iyisini sürmeye çalışıyoruz. Bir önceki maçta 3 puan, 4 adam kaybediyoruz. Sakat oyuncular var. Burada kırmak, dökmek en basit yol ama biz çalışacağız. Çalışmak, başarılı olmak için geldik" değerlendirmesini yaptı.

- "Dünyanın en büyük hocasını getirsen ne değişecek?"

Mandıralı, Trabzonspor'un golünden sonra sosyal medyada Twitter'da taraftarlarla arasında hoş olmayan diyalog yaşandığına ilişkin soru üzerine, şunları söyledi:
"Twitter'da benim telefon numaram da dolaşıyor. Hiçbir şey olmadı. İnsanlar nasıl bakarsa, görmek isterlerse öyle görüyorlar. Gerçekten elimizde sihirli değnek yok. Ben onlara sevgi saygı duyuyorsam, onlar da bizim durumumuzu göz önüne alarak eleştirsinler. İyi yaptığımız zaman övüyorlar, teşekkür ediyoruz. Onlar, bizi biraz ellerini vicdanlarına koyarak eleştirsinler. Buraya dünyanın en büyük hocasını getirsen ne değişecek? Onu da bilmiyorum. Beni taraftarlar çok severler, iletişim kopukluğu olabilir ama taraftarlara karşı bir saygısızlığımız olmaz."
Mandıralı, karşılaşmanın hakemi Özgür Yankaya'nın yönetimiyle ilgili, "Bence hakem güzel maç yönetti, biz ateşli oynayamadık" ifadesini kullandı.

- Akçay'ın açıklamaları

Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay ise haksızlığa uğramış bir Trabzonspor'un, futbolcularının bilinçaltında bu anlayış ile sahaya çıktığını ifade ederek, "Ofansif ve gol atma üzerine planlanmış oyunla karşılaştık. Biz de bu oyuna direnç gösterdik. Zaman zaman rakibin bize bıraktığı boşluklarda tuzağa düştüğümüz oldu. Final paslarında cömert, disiplinsiz davrandık. Bu da bize belkide berabere bitebilecek ortam hazırladı. Maçın başından beri kazanmak istiyorduk" diye konuştu.
Akçay, Trabzonlu bir teknik adam olarak geçen haftaki Galatasaray-Trabzonspor maçında neler hissettiği sorusuna, "Spor adamıyız. Biz tarafız. Sonuçta ben Galatasaraylı mıyım? Hayır, Trabzonsporluyum. Sonuçta bana göre hakem, egosunun kurbanı oldu. Pozisyonların ruhu vardır. Hakemlerin bu ruhları yakalaması lazım. 'Kural böyle yazıyor'. Hayır, pozisyonun ruhuyla tanışmak lazım. Kurala direkt olarak uymak ve onu sahaya yansıtmakla ilgili yapılan eğitimlerin içinde pozisyonların ruhu da konuşulmalı" cevabını verdi.
Akçay, "Böyle kötü bir Trabzonspor bekliyor muydunuz?" sorusunu, "Trabzonspor’un ölüsü 100 ton çeker. Trabzonspor'a kötü denilemez, ölüsü 100 ton. Trabzonspor'u yenmiş olmayı, çok büyük bir takımı yenmiş gibi algılıyoruz" şeklinde ifadelerle cevapladı.
Bundan sonraki hedefinde Trabzonspor'u çalıştırmak olmadığını kaydeden Akçay, "Tabutumun altına girecek adamlarla bir daha ters düşmek istemiyorum. Annem öldükten bir gün sonra bana koro halinde küfreden kişilerle tekrar aynı duyguları yaşamak istemiyorum. Altyapısında veya burada bir amatör takımda gelir hizmet ederim. Ben buraya gömüleceğim" şeklinde konuştu.
Hami Mandıralı ile daha önce birlikte çalıştıkları anımsatılarak yöneltilen, Trabzonspor'un mevcut atmosferde nasıl davranması gerektiği sorusu üzerine Akçay, şunları kaydetti:
"Bence birinci koşulda sakinlik olması lazım. Şu anda kulübümüzde sakinlik yok. Bir kere kriz yönetmek herkesin becereceği bir iş değil. Psikolojiyi bileceksiniz, pedagojik taktikleriniz olacak. Birini çıkaracaksınız, olmazsa öbürünü çıkaracaksınız. Destek alacaksınız. Ayıp değil ki. Psikologlardan, pediatrik adamlardan destek alacaksınız. Ne var yani, bunun neresi kötü. Sanal alemde 15-30 yaş arasında dolaşan ve Trabzonspor'a akıl vermeye çalışan anlayıştan uzaklaşacağız. Bu anlayış Trabzonspor'u yönetemez. Trabzonspor'u yönetmek aklıselim bir anlayışla ve cesur adamların işi."
Öte yandan, Trabzonspor'da Erkan Zengin, Torje'ye yaptığı hareket sonrası karşılaşmanın sonunda sarı kart gördü. Böylece 4 sarı kart sınırını dolduran Erkan, cezalı duruma düştü.
Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden Maçın ardından hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 22 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Maçın ardından haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı