« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Maçı kazanmak istiyoruz

TFF 2. Lig 1. Grup takımlarından Sakaryaspor'un teknik direktörü Engin Korukır, ligde iki veya üç basamak yükselmelerini sağlayacak Güngören Belediyespor maçını kazanmak istediklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Korukır, muhabirine yaptığı açıklamada, Güngören Belediyespor maçını kazanmalarının klasman hesabı için önemli olduğunu belirtti.

Takımda eksiklerin fazla olduğunu, bunu mazeret olarak kabul etmediklerini ifade eden Korukır, şöyle konuştu:
“Güngören Belediyespor maçını kazanmak istiyoruz. Allah'ın izniyle kazanacağız. Çok önemli oyuncumuz Mustafa Sevgi yok, Levent Demiray'ın durumu belli değil. Buna rağmen mevcut kadromuzla maçı kazanmak için bütün hamleleri yapacağız. Mustafa Sevgi sarı kart cezalısı, Levent'in kasığında problem var. Grip olan oyuncularımız da var. Rahatlamamız için maçtan galip ayrılmamız lazım. Hem de klasmanda bizim için gerekli olan puanları toplamamız için kazanmamız gereken bir maç.”

Ligdeki konumları itibariyle play off hesabının dışında kaldıklarına dikkati çeken Korukır, şunları dile getirdi:
“Şu anda play off hesabı yapmamız abesle iştigal olur. Körfez Belediyespor maçını nasıl kaybettiğimiz de ortada. Bu konuya fazla girmek istemiyorum ama Türkiye'de futbol sahalarında adaleti dağıtan insanların hem namuslu, hem de çok dikkatli olmaları lazım. Sakarya gibi bir şehirde insanlar bu takımın galibiyetiyle mutlu oluyorlar, haksız yere kaybettikleri maçlara da çok üzülüyorlar. Biz kimsenin hakkını gasp etmek istemiyoruz. İkinci lig profesyonel bir ligse buraya yollayacağınız hakemler de yetenekli olmalı.

Bu lig daha zor. MHK'nın ne yapmak istediğini anlayamıyorum. Bu kadar çelişkili, bu kadar eğitimsiz, bu kadar düzensiz hakem hayatımda görmedim. Ayıptır. Kimi kime şikayet edeceksin? Türkiye'de baksınlar bütün takımlar hakemden şikayetçi.”
Sakaryaspor'u yaş ortalaması 18 olan gençlerle ayakta tutmaya çalıştığını belirten Korukır, “Art niyet demiyorum ama bu kadar yeteneksiz hakemlerle maça çıkmak zorunda değilim. Ben de TFF'nin verdiği lisansla teknik direktörlük yapıyorum.

TFF benim hakkımı savunmak zorunda. TFF sadece hakemin hakkını savunmakla görevli değil, teknik direktör ve kulübün de hakkını savunmak zorunda. Elini kolunu sallaya sallaya bizim aleyhimize hiç alakası olmayan penaltı veriyor, yüzde yüz gol olan pozisyonumuzu saymıyor, aynı pozisyonda lehimize olan penaltıyı es geçiyor. Adalet nerede kaldı?” dedi.

Turkcell Süper Lig'de metropol şehirlerin takımlarının maçını yöneten hakemlerin aynı şehirden olabildiğine işaret eden Korukır, sözlerini şöyle tamamladı:
“Trabzon'dan gelen hakem Kocaeli'de, Hatay'dan gelen hakem Sakarya'da maç yönetiyor. Süper Lig'e bakıyorum Kasımpaşa ve Sivasspor maçını İstanbul'dan Cüneyt Çakır yönetiyor. Pes yani. Neymiş? Orası metropol şehirmiş. Türkiye'de futbolla ilgili olarak kendini yenilemesi gereken kurum MHK'dır.

Hakemlerimizi eğiten insanların eğitime ihtiyacı var. Türkiye'de teknik direktörlerin kulüplerinden ayrılmalarının birinci sebebi hakem hatalarıdır. Hakem hataları yüzünden teknik direktörler işlerinden oluyor. Bir baksınlar kaç teknik direktör hakem hataları yüzünden işinden oldu. Yazıktır, günahtır. Hakemlere saygılıyız, ben de hakem çocuğuyum. Hakemlere sonsuz saygım var ama onların bize saygısı yok. Hakkımı savunacağım.”Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler