Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Maçı bırakıp yangına koştular

  A.A
  03.10.2011 - 21:50 | Son Güncelleme: 03.10.2011 - 23:05

  Adana'nın Kozan ilçesinde, bir apartman dairesinde çıkan yangını söndürmeye çalışan itfaiye ekibine, izin günleri olduğu için o sırada yakındaki halı sahada maç yapan mesai arkadaşlarının yardıma koşması ilginç görüntüler oluşturdu.

  Tavşantepe Mahallesi 24 Kasım Konutları E-1 Blok 2. kattaki bir evden duman çıktığı gören komşular durumu itfaiyeye bildirdi.Kozan Belediyesine ait itfaiye ekipleri ihbar üzerine kısa sürede olay yerine geldi. Bu sırada, izin günlerinde yakındaki halı sahada maç yapan itfaiye erleri ile bazı belediye şantiye çalışanları da arkadaşlarına yardıma koştu. Üzerlerinde forma, tozluk ve ayaklarında krampon olduğu halde oksijen tüpü ve maske takarak arkadaşlarına yardım eden itfaiyeciler ilginç görüntüler oluşturdu.

  Çevrede toplanan vatandaşların “sportmen itfaiyeciler”, “Görev aşkı başka” şeklinde benzetmeler yaptığı “formalı itfaiye erleri” yangını söndürdükten sonra yarım kalan maçlarını tamamlamak üzere halı sahaya döndü.

  Görevli itfaiye ekipleri de mutfak balkonu ve pencerelerin demirli olması nedeniyle kapısını kırarak girdiği evde soğutma çalışması yaptı.Evin mutfak kısmından başlayan ve sebebi henüz belirlenemeyen yangında, maddi hasar meydana geldi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı