« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Macera tutkunu 400 kişi aranıyor

Gillette'in piyasaya yeni sürdüğü Gillette Mach 3 Turbo G-Force tıraş makinesinin lansmanı kapsamında gerçekleştirilecek Gillette Mach 3 Turbo Outdoor Challenge başlıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Katılımcıların doğada bir takımın üyesi olarak mücadele etmesini sağlayacak yarışta, yarışmacılar doğayla olan uyumlarını ölçerken aynı zamanda zorlu doğa koşullarında verdikleri mücadelede kendilerini tanıyıp keşfetme fırsatını bulacaklar.

Türkiye'nin en güzel doğa manzaralarına sahip bölgelerde, dağ bisikleti, kano, yön bulma, koşu ve tırmanma gibi çeşitli spor dallarında tüm ülkeden ‘‘macera tutkunlarını‘‘ bir araya getirecek olan yarışma için son başvuru tarihi 9 Mayıs 2004.

Gillette Mach 3 Turbo Outdoor Challenge, Türkiye'nin dört bir yanından her bireyin rahat katılımını sağlamak amacıyla İstanbul, Ankara, İzmir ve Gaziantep'te gerçekleştirilecek elemeler sayesinde, Türkiye'de en fazla bölgesel eleme gerçekleştiren ilk organizasyon olma özelliğini taşıyor.

Bölge elemelerin gerçekleştirileceği 4 şehirde toplam 400 yarışmacı, mülakat, bisiklet, koşu, tırmanma, takım çalışması ve pentatlon etaplarında birbirleriyle kıyasıya bir rekabet içinde olacak puanlandırmaların; fiziksel uygunluğun yanısıra, tutum-davranış-kişilik, stratejik beceri, ortama uygun sağlayabilme-çözüm üretebilme gibi kriterler göz önüne alınarak yapılacağı bölge elemelerinin ardından en başarılı 40 yarışmacı Bolu'da yarı final heyecanını yaşamaya hak kazanacak.

25-26-27 Haziran tarihlerinde Bolu'da gerçekleştirilecek yarı finalde adaylar önce pusula ve harita eğitimleri, yön bulma, dağ bisikleti, fiziksel kondisyon, kano, temel mekanik eğitim, ilk yardım, temel dağcılık bilgileri ve özel iletişim eğitimleri alacaklar, ardından aldıkları bu eğitimleri uygulayacakları değişik zorluk derecelerine sahip etaplarda fizik ve zihin güçleri ile sınanacaklar..

ÖDÜL 10 BİN DOLAR

Bolu'daki yarı finali başarıyla tamamlamış 20 yarışmacı, 17-18 Temmuz'da gerçekleştirilecek İstanbul finalinde şehri hiç yaşamadıkları gibi yaşama imkanı bulacaklar ve yaşamları boyunca unutamayacakları bir macera deneyimi edinecekler. İstanbul finalinde belirlenen rotada yarışarak etapları başarıyla tamamlayacak ilk takım 10 bin dolarlık ödülün sahibi olacak.

Katılma şartları

Yarışmaya katılmak isteyenler Gillette'in özel ürettiği Mach 3 Turbo G-Force makine, Gillette Series tıraş jeli veya Turbo bıçakları alarak ürünlerin arkasındaki şifreyi 3323'e göndermek suretiyle outdoor macerasına katılmaya hak kazanacaklar. Ayrıntılı bilgi ambalajlarda, www.kendinigoster.com da ve başvuru formlarında bulunuyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz