Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Maccabi'yi eleyince havaya girdik'

Kayseri Erciyesspor'da son haftalarda alınan başarısız sonuçlar, UEFA Kupası'na aşırı motivasyona bağlandı. Basın Sözcüsü Kadir Uslu, "Maccabi'yi eleyince sanırım havaya girdik ve A.Madrid maçına da tur için hazırlandık. Bu arada ligdeki Antalyaspor ve Orduspor maçlarına motive olamadık" dedi.

Demet ÖZTÜRK/KAYSERİ, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Kadir Uslu, Karşıyaka maçının hemen ardından gece yönetim kurulunun toplantıdığını ve teknik direktör Mehmet Bulut'la, Genel Menajer Erdem Kemaloğlu'ndan rapor istediğini söyledi.

Teknik direktör ve genel menajerin açıklamalarını yeterli gördüklerini ve futbolculara beraberlik nedeniyle ceza vermeyeceklerini söyleyen Uslu, "UEFA, Türkiye Kupası ve ligde şuana kadar 12 maç oynadık. Oysa kadromuzda yer alan futbolcuların büyük bölümü geçen sezon toplam 10 maç dahi oynamamış. Maçların üst üste gelmesi yorgunluk yarattı, takım birçok maça rejenerasyon antrenmanıyla çıkmak zorunda kaldı. Buna sakatlıklar ve cezalar da eklenince bazı maçlarda beklenmedik puan kayıpları oldu" diye konuştu.

KÖTÜ FUTBOL ÜZDÜ

Kayseri Erciyesspor'un Antalya ve deplasmanda kaybedilen Orduspor maçından sonra sahasında oynadığı Karşıyaka maçına mutlak galibiyet parolasıyla çıktığını ifade eden Basın Sözscüsü Uslu, "Antalya ve Orduspor yenilgileri UEFA'ya aşırı motive olmaktan kaynaklandı. Gerçi UEFA'da tarihe geçtik ve ülkemize 4 puan kazandırdık. Ama A. Madrid'i de yenebiliriz düşüncesine kapılmamız ve aşırı motivasyon lige olumsuz yansıdı" diye konuştu.

Uslu, "Ancak, Karşıyaka maçında kötü oynadık. Bu maçta Osman ve Volkan'ın sakat olması, Hüseyin'in kart cezalısı olması futbolumuzu olumsuz etkiledi. Buna yorgunluk ta eklenince kötü oynadık. Ancak biz teknik kadro ve futbolcularımıza güveniyoruz. Kaybedilen bu puanları deplasman maçlarında telafi edeceğiz" iddiasında bulundu.

Uslu, Kayseri Erciyesspor'un başarısızlığında taraftar desteğini arkasına alamamasının da etkisi olduğunu belirterek, takımı yalnız bırakan taraftara sitem etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz