« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Macaristan'ın en küçük dalgıcına plaket

Macaristan'ın “en küçük dalgıcı” unvanına sahip 10 yaşındaki Atilla Başar'a, Macaristan Parlamentosu'nda plaket verildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Macar-Türk Parlamentolararası Dostluk Grubu Eş Başkanı Macar milletvekili Tamas Hegedüs, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Dünya Sualtı Federasyonu (CMAS) diplomasına sahip ve bugüne kadar açık denizde 100'ün üzerinde dalışı bulunan minik dalgıç Atilla Başar, babası Fadıl Başar ve Macaristan Sualtı Federasyonu Asbaşkanı Richard Sopronyi'ye, parlamentoda yemek verdiklerini bildirdi.

Yemeğin ardından Macaristan'ın “en küçük dalgıcı” unvanına sahip Atilla Başar'ı plaketle ödüllendirdiklerini kaydeden Hegedüs, “Atilla'yı başarılarından dolayı destekliyoruz. Bu desteğimiz de her zaman sürecek. Kendisine sponsor bularak, bu yıl Mısır'da dalması için de olanak sağlayacağız” dedi.

Macaristan Sualtı Federasyonu Asbaşkanı Richard Sopronyi ise Atilla'nın gelecekte ünlü bir dalgıç olabileceğini dile getirerek, minik dalgıcın Macaristan adına yarışmalara katılması için çalışma başlattıklarını ifade etti.
Macaristan'da inşaat sektöründe çalışan ve Türk-Macar Sanayi ve Ticaret Odası Genel Sekterliği görevini yürüten baba Başar da, oğlunun sadece Macaristan'da değil Orta Avrupa'nın en küçük diplomalı dalgıcı olduğunu ve kendisiyle gurur duyduklarını söyledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz