« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Macaristan'dan şaşırtıcı rekor

BUDAPEŞTE (A.A) - 21.01.2012 - Sırbistan'da devam eden Avrupa Hentbol Şampiyonası'nda son olimpiyat ve dünya şampiyonu Fransa'yı 26-23 yenen Macaristan, şaşırtıcı bir sonuca imza attı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Dün gece oynanan yarı final grup maçının ikinci yarısında oyuna ağırlığını koyan Macaristan, rakibi Fransa karşısında aldığı galibiyetle dünya hentbol otoritelerinin şaşkınlık yaşamasına neden oldu.

Maçtan sonra bir açıklama yapan Macaristan Hentbol Milli Takımı Antrenörü Lajos Mocsai, “Çocuklar bu mükemmel galibiyetin ardından uyuyamadılar. Uyumak için uyku hapı almak zorunda kaldılar” dedi.

Son olimpiyat ve dünya şampiyonu Fransa'nın Hentbol Milli Takımı antrenörü Claude Onesta ise “Mağlubiyetten dolayı çok üzgünüm. Taraftarlarının da desteğini arkasına alan Macaristan'a kaybettik. Macar kalecisi Fazekas, 24 gol pozisyonunu kurtararak tarihe geçti” diye konuştu.

Karşılaşmanın kahramanı olarak gösterilen Macar kaleci Nandor Fazekas'ın, gol pozisyonlarının yüzde 48'ini kurtararak, bu alanda yeni bir dünya rekoru kırdığı da açıklandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz