Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Macaristan'da Milli Boksörlerimiz'den 2 madalya

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

34. Uluslararası Balaton Gençler Boks Turnuvası sona erdi.

Macaristan’ın Siofok kentinde yapılan turnuvada Türk boksörler, 1 gümüş, 1 bronz madalya kazandı.

60 kiloda Selçuk Aydın, finalde Hırvat rakibine 14-8 yenilerek gümüş madalyada kalırken, 75 kiloda Celalettin Çökekçi ise bronz madalyanın sahibi oldu.

4 gün süren ve milli takımın 6 sıklette katıldığı turnuvada, 60 kiloda ringe çıkan Türk boksörü Selçuk Aydın, finalde Hırvat rakibine bariz bir üstünlük kurmasına rağmen 14-8 yenik ilan edildi.

Macaristan Boks Federasyonu Başkanı Csötönyi, hakemlerin verdiği kararın sonucunu bizzat inceledi ve galip gelen bir sporcunun bu şekilde yenik sayılmasının doğru olmadığını belirterek, müsabakanın hakemlerine turnuva boyunca maç verilmemesini istedi.

Csötönyi, "3. raunda kadar Türk boksörünün bariz üstünlüğü söz konusuydu. 4. rauntta Türk boksörünün kesin galip geldiğini sanarak salon dışına çıktım. Sonradan gördüm ki, Türk boksörü mağlup ilan edilmiş. Hakemlerin verdiği puanları inceledim. Ne yazık ki, hepsi Türk boksörün aleyhine puan vermiş. Eğer puanlama 4-1 verilmiş olsaydı, müsabakanın galibini Selçuk Aydın olarak ilan edecektim. Türk boksör, hakem hatasından maçı kaybetti" diye konuştu.

(aa)


Bunları da Beğenebilirsiniz