Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Macaristan, Türkiye'yi gözüne kestirdi

2014 Dünya Futbol Şampiyonası elemelerinde Türkiye ile aynı grupta yer alan Macaristan A Milli Futbol Takımı'nın Teknik Direktörü Sandor Egervari ve Macar futbolcular Türkiye'yi gözüne kestirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Daha önce Macar spor medyasına “Türkiye'yi yenmek zor” diye konuşan Macar hoca Sandor Egervari, bugün açıklanan Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) dünya sıralamasında Türkiye'nin 3 basamak üstüne çıkınca ağız değiştirdi.

FIFA sıralamasında 3 basamak yükselerek 28. sıraya çıkan Macaristan'ın sıralamada daha da yükseklere çıkacak güce sahip olduğunu belirten Egervari, özellikle grup maçlarında kendi sahalarında oynanacak maçlardan rakiplerini puansız göndermek istediklerini açıkladı.

Macaristan (A) Milli Futbol Takımı'nda oynayan futbolcular ise, yeni sıralamanın kendilerine güven verdiğini belirttiler.

Yaklaşık 20 milyon avroluk değeriyle gelmiş geçmiş en pahalı Macar futbolcusu olan Balazs Dzsudzsak ise, gruplarının favorisinin Hollanda ve Türkiye olduğunu, ancak kendilerinin grubu en az ikinci sırada bitirerek play-off maçlarına çıkmak istediklerini kaydetti.

Bunları da Beğenebilirsiniz