« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Macaristan basını: Türkiye tanınmaz halde

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde dün akşam yapılan Türkiye-Yunanistan maçı, aynı grupta bulunan Macaristan'ın medyasında geniş yer aldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Macaristan'ın günlük çıkan tek spor gazetesi olan Nemzetisport, dördüncü sayfasını Türkiye-Yunanistan maçına ayırdı. “Türkleri döven Yunanistan” başlığı atan gazete, “Yunanistan, İstanbul'da bulduğu birçok pozisyonu değerlendiremezken, ofsayttan bulduğu golle maçı kazandı” diye yazdı.

Macar gazetesi, Yunanistan'ın tarihinde ilk kez Türkiye'yi yendiğine de değinerek, “Maçı Yunanlar haketti” yorumunu yaptı. “Fatih Terim ve öğrencileri tanınmaz halde” ifadelerini de kullanan gazete, “Yine de Türklerin kağıt üzerinde bir şansı var. Finallere gitmek için Türkiye'nin Norveç'i, Norveç'te yenmesinden başka şansı yok” değerlendirmesinde bulundu.

Macaristan'da çok saygın bir internet futbol sitesi olan “nb1.hu” ise “Türkler zor duruma düştü” yorumunu yaptı. Site, Macaristan'a karşı da zorlanan ay-yıldızlıların deplasmanda 4-1 yendikleri Yunanistan'a evinde 1-0 yenildiğini, tehlikeli oynayan Yunanların ofsayt kokan bir golle maçı kazandığını aktardı.

Hid Magazin ise “Fatih Terim eski Terim değil. Takımlarında oynamayan formsuz futbolculara yapışması anlamsız. Türk takımında devşirme Mehmet Aurello'dan başka gerçek ruhla oynayan futbolcu kalmamış” diye yazarken, “Ay-yıldızlılar son 5 maçtan bu yana tanınmaz haldeler. Finallere gitmek için Norveç'i deplasmanda yenebilirler mi, çok zor” yorumunda bulundu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler