« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Maça mehter marşıyla çıkacaklar

Spor Toto Süper Lig'de yarın yapılacak Kayserispor-Sivasspor maçı öncesinde her iki takım oyuncuları Türk bayraklı tişörtler giyip, mehter marşı eşliğinde sahaya çıkacaklar.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kayserispor Kulübü Genel Menajeri Süleyman Hurma, yaptığı açıklamada, tüm Türkiye'de olduğu gibi kendilerinin de terör olaylarından büyük üzüntü duyduklarını ve her şehit haberinin yürekleri dağladığını belirterek, “Biz de bu olaylara tepkimizi ortaya koymak adına bir şeyler yapmak istedik” dedi.

Hurma, yarın Kadir Has Stadı'nda karşılaşacak iki komşu şehrin takımları Kayserispor ile Sivasspor'un, ülkenin içinde bulunduğu bu hassas dönemde birlik ve beraberlik mesajı vereceğini bildirdi.

Karşılaşmaya her iki takım futbolcularının Türk bayraklı tişörtler giyip, mehter marşı eşliğinde çıkacağını belirten Hurma, “Biz de kulüp olarak, stada gelen taraftarlarımıza Türk bayrağı dağıtacağız. Ancak, taraftarlarımızın da kendi bayraklarını alıp gelmelerini istiyoruz. Böylece birlik ve beraberliğimiz daha da pekişmiş olacak” diye konuştu.

Bu arada, Kayserispor'un resmi internet sitesinin açılış sayfasına, üzerinde Türk bayrağı ve asker figürü bulunan bir pano ve “Terörü Lanetliyoruz” yazısı konuldu.

Sitede ayrıca, taraftarların Kayserispor-Sivasspor maçına Türk bayraklarını alarak gelmelerinin istendiği bir duyuruya da yer verildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler