« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Maça gittiler, firar ettiler

Afganistan Milli Takımı'nın geçen hafta özel bir maç için İtalya'ya gitmesinin ardından ilginç bir olay yaşandı. Afganistan Milli Takımı'nın 9 oyuncusu, Hellas Verona ile yapılacak maç öncesi sırra kadem bastı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Özel bir maç yapmak için İtalya'ya giden Afgan Milli Takımı, Afganistan'a 9 eksikle döndü. İtalya İkinci Futbol Ligi takımlarından Hellas Verona ile Afgan Milli Takımı arasındaki karşılaşma ancak,  yedek oyuncular sayesinde yapılabildi.

Geçen hafta pazar günü izlerini kaybettiren 9 Afgan oyuncunun, Batılı ülkelere yerleşme umuduyla ortadan kayboldukları tahmin edilirken, bu futbolcuların takım kaptanı Ahmed Zeki, kaleci Muhammed Nadir, yedek kaleci Cemşit, savunma oyuncularından Ahmed Ziya Azami, Beşir Sedat, Ruhullah, orta alan oyuncularından Necibullah Kerim, Şefik Ekberzade ve golcü Said Tahir Şah olduğu açıklandı.

Geliri, Kabil'de inşa edilecek bir hastaneye bağışlanacak olan   özel maç, Hellas Verona'nın 5-0'lık galibiyetiyle sonuçlandı.
   
DAHA İYİ BİR YAŞAM İÇİN
   
Afganistan Milli Takımı Teknik Direktörü Ali Asger Ekberzola, oyuncularının ''daha iyi bir yaşam özlemi'' nedeniyle ortadan kaybolmuş olabileceklerini ifade ederek, "Hollanda veya Almanya'ya kaçmış olabilirler. Ama anlamsız bir davranış. 1-2 haftaya kadar yakalanırlar, Afganistan'a geri gönderilirler. Kaçışlarının, siyasal nedenlerden kaynaklandığını sanmıyorum. Muhtemelen daha iyi bir hayat umuduyla böyle bir yola başvurdular'' dedi.

Futbolcuların kaçtıkları sırada pasaportlarını da yanlarına almadıkları bildirildi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz