« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Maça çıktılar ama oynamadılar

TFF 2. Lig 3. Grup'ta Erzurumspor, sahasında Trabzon Karadenizspor'a 1-0 yenildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Karşılaşmanın ilk dakikasında Erzurumsporlu futbolcular, kulüplerinin yaşadığı mali sıkıntıyı ilginç şekilde protesto etti. Hakemin başlama düdüğüne rağmen, Erzurumsporlu futbolcular ilk dakika süresince, sahada hareketsiz kalarak protesto eyleminde bulunurken, rakip takım oyuncuları da bu süre içinde sahada top çevirerek eyleme destek verdi.

Maçın ardından da Erzurusporlu futbolcular, “Bizden bu kadar” yazılı pankart açarak bir süre oturma eylemi gerçekleştirdiler.

Takım kaptanı Ender Alpay, kendi imkanlarıyla bu sezon, bu noktaya kadar kulüplerini taşıdıklarını, ancak sezonun ikinci yarısında artık maça çıkmama kararı aldıklarını bildirdi.

Şimdiye kadar kulüpten hiçbir ücret alamadıklarını belirten Ender Alpay, “Takım şimdiye kadar gönüllü birkaç kişinin sorumluluğunda maçlara çıkıyordu. Futbolcular olarak bizler de kulüpten tek bir kuruş almadan kendi imkanlarımızla maçlara çıktık ama artık yeter. Bu takıma sahip çıkmalarını istiyoruz. Bu şekilde devam edemeyeceğiz. İkinci yarıda herkes kendi başının çaresine bakacak” diye konuştu.

Stat: Cemal Gürsel
Hakemler: Oğuz Kaan Turan, Çetin Demirhan, Hamit Çiftsüren
Erzurumspor: Salih, Samet, Savaş, Umut, Emin, Ferhat, (Dk. 83 Mühendis) Doğukan, Muhammet Emin, Rasin, (Dk. 87 Resul) Aykan, Fatih (Dk. 46 Tugay)
Trabzon Karadenizspor: Erhan, Göksu, Serhat, (Dk. 64 Ahmet) Gökhan, İlkay, Mustafa, Yasin, (Dk. 82 Adem) Erhan, Selçuk, Kadir, (Dk. 75 Sami) Utku
Gol: Dk. 18 Göksu (Trabzon Karadenizspor)
Sarı kartlar: Dk. 55 Gökhan, Dk. 57 Yasin (Trabzon Karadenizspor)

Maça çıktılar ama oynamadılar

Maça çıktılar ama oynamadılar

DİĞER HABERLER

  

  

   

 

 

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz