Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Maça benzinle gidiyorlardı

Galatasaray ile Fenrerbahçe arasında oynanan TFF Süper Kupa maçında 110 meşale ele geçirilirken, çıkan olaylarda 4 polis yaralandı, 43 kişi hakkında yasal işlem yapıldı.

KADİR SABUNCUOĞLU / ERZURUM (DHA)
SON GÜNCELLEME
Emniyet Müdürlüğü, 12 Ağustos günü Erzurum Kazım Karabekir Stadyumu'nda oynanan ve Galatasaray'ın 3-2 galibiyeti ile sona eren Fenerbahçe maçı öncesinde ve maç sırasında yapılan işlemlerle ilgili açıklama yaptı.

Kent merkezi ve stadyum çevresinde oluşturulan güvenlik kontrol noktalarında gerçekleştirilen denetimlerde, maç sırasında 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine dair kanun kapsamında, meşale yakmak ve saha içerisine yasak madde atmaktan 6, karaborsacılık yapmaktan 53 biletle yakalanan 34, kaçak yollarla stata girmeye çalışmaktan biri bıçaklı 2, koltuk kırmaktan 1 kişi olmak üzere toplam 43 kişi hakkında adli işlem yapıldı.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, çeşitli kentlerden 18 otobüsle gelen yaklaşık 350 Fenerbahçeli ve 17 otobüsle gelen yaklaşık 450 Galatasaraylı olmak üzere toplam 800 taraftara yönelik olarak güvenlik kontrolü uygulaması gerçekleştirildi.  Uygulamada 53 meşale, 3 sallama olmak üzere 11 bıçak, 8 demir ve tahta sopa, 1 zincir ile 3 litre benzin ele geçirildi.

Ayrıca stadyum çevresinde oluşturulan güvenlik kontrol noktalarında 57 meşale ile 1 bıçak elde edildi. Maç sırasında atılan meşalelerden 4 Çevik Kuvvet polisi çeşitli yerlerinden hafif şekilde yaralandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz