« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Maç staretejisini Giray hoca belirler'

Denizlispor'da, Timuçin, Ersen Martin ve Serhat'ın Diyarbakırspor maçında sarı kart görerek cezalı duruma düşmelerinin etik olup olmadığı sorusunu yanıtlayan Asbaşkan Yurdal Duman, bu konuların teknik direktörün işi olduğunu, 18 kişilik kadroyu ve maç stratejilerini onun belirlediğini ve işine karışmadıklarını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bir gazetecinin, “Giray Hoca, canlı yayında Ömer Rıza'ya da sarı kart görmesini söyledim ama o görmedi” dediğini hatırlatması üzerine Duman, “Hocamız, 'futbolculara sarı kart görün' dedim açıklaması yapmışsa, bu da eleştiriliyorsa talihsizliktir” diye konuştu.

Asbaşkan Ramis Bilgiç ise sarı kart konusunun abartılmaması gerektiğini ve bunu sadece Denizlispor'un yapmadığını kaydederek,  “Fenerbahçe ile 2 hafta sonra maçımız var. Bu takımla Türkiye Kupası'nda da yarı final oynayacağız. Hocamız, bu maça eksiksiz çıkıp, Türkiye Kupası maçının bir provasını yapmak istemiş olabilir. Etik olup olmadığına  bu açıdan bakmak lazım. Kaldı ki sarı kart cezası sınırındaki futbolcuların önemli maçlar öncesi bilerek kart görmesi her takımda oluyor” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz