Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Maç sonu penaltı atışması

Galatasaray'ın Mersin İdman Yurdu'nu 3-2 mağlup ettiği karşılaşma sonrasında 55. dakikadaki penaltı pozisyonunun kahramanları kameralar aracılığı ile atıştı. Mersin kalecisi Nihat, "Burak penaltı pozisyonu sonrası gülüyordu. Bir kişi o pozisyona penaltı desin ben kaleciliği bırakırım" derken Burak Yılmaz, "Gördüğünü söylesin, yakışmadı, ayıp. Nihat kardeşimdir, muhakkak ki sinirli bir şekilde bunu söylemiştir" cevabını verdi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

Maç sonu açıklamalarda bulunan Mersin İdman Yurdu kalecisi Nihat Şahin, 55. dakikada Burak'ın yerde kalması ile gelen penaltı kararı hakkında oldukça iddialı açıklamalarda bulundu. Nihat, "Bir kişi o pozisyona penaltı desin ben kaleciliği bırakırım. Bu maç 5-0'da olsa 6-5 biterdi" derken iddiaları bununla da sınırlı kalmadı.

Nihat, Melo ve Sneijder'in hakeme küfür ettiklerini ve penaltı pozisyonu sonrasında Sabri'nin yanına gelerek 'penaltı değil' dediğini de söylerken son iddiası da yine Burak'la ilgiliydi: Burak pozisyon sonrasında arkadan gülüyordu. Burak her zaman yaptığını yaptı.

Nihat Şahin'in bu açıklamaları üzerine bu kez Burak Yılmaz kameralar karşısına geçti ve konuştu. Burak açıklamasında şunları söyledi;

"Nihat kardeşime bunları söylemek istemezdim. 'Burak bunları hep yapıyor' demiş. Ben size soruyorum, penaltı değil mi? Gördüğünü söylesin, yakışmadı, ayıp. Nihat kardeşimdir, muhakkak ki sinirli bir şekilde bunu söylemiştir. Bugün aslan gibi çatır çatır oynadık ve kazandık. Gerçekten çok üzüldüm şu anda. Hele gülmek falan... Hatta bir pozisyondan sonra sarıldık. Keşke böyle şeyler söylemeseydi."


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler