Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Maç değil işkenceydi

Karşılaşmanın bir köy sahasında 40 derece sıcaklıkta oynanması nedeniyle futbolcular gerekli performansı gösteremedi. Avrupa’da 47. sırada yer alan rakibin as oyuncularına yer vermemesi de ayrı bir tartışma konusu oldu.

Atilla Türker
SON GÜNCELLEME
HAZIRLIKLARINI Amerika’da sürdüren A Milli Futbol Takımımızın, Kuzey İrlanda ile bir köy sahasında ve öğlen sıcağında özel maç yapması büyük tepkilere yol açtı.

Avrupa futbolunda Malta, San Marino gibi ülkelerin ayarında bulunan Kuzey İrlanda’nın, ay yıldızlı takımımızla yaptığı hazırlık maçına yedek kadro ile çıkması daha da büyük şaşkınlık yarattı. UEFA’daki 53 ülke arasında 47. sırada bulunan Kuzey İrlanda’nın, milli takımımız karşısında as oyuncularına yer vermediği öğrenildi.
Ancak en büyük sıkıntı, maçın yeri ve saati konusunda yaşandı. Connecticut’taki Veterans Stadı’nda bugüne kadar hep kadın futbol maçlarının oynandığı bildirildi. Kale arkası tribünü bile bulunmayan bu statta milli maç yapılması büyük şaşkınlık yarattı.

Sadece bin kişi izledi

40 dereceyi bulan sıcaklık altında maç oynanması ise herkesin tepkisine neden oldu. Futbolcular ve teknik adamlar bile bu durum karşısında sert eleştirilerde bulundu. Hafta içinde ve gündüz saatinde maç oynanması nedeniyle karşılaşmayı sadece bin kişinin izlemesi de olayların adeta tuzu biberi oldu.

Yetkililer, “Organizatör hatası nedeniyle milli takımımız büyük sıkıntıya düştü. Köy sahasında ve öğlen sıcağında boş tribünler önünde maç yapılması, her bakımdan üzüntü verici. Üstelik bu maçın futbolculara ve teknik adamlara da faydasından çok zararı olur. Futbolcuların sahada adım atacak hali yoktu” dediler.
Bu arada yayıncı kuruluş ile yapılan anlaşma gereği maçın yerel saatle 13.30’da başlatıldığı açıklandı. Amerika’da son yılların en sıcak günlerinin yaşanması da büyük talihsizlik olarak nitelendi.

Bir selamı esirgediler

MAÇI izleyen gurbetçiler, karşılaşma sonrası soyunma odası önünde yaptıkları tezahürata futbolcuların karşılık vermemesine büyük tepki gösterdiler. Taraftarlardan, “Binlerce kilometre öteden milli futbolcularımızı izlemeye geldik. Hepsini yakından görmek istedik. Ama futbolcularımız bizden bir selamı bile esirgedi. Bir teki bile bizim yanımıza gelip, el sallamaya bile gerek duymadı. Üzüntümüz sonsuz” şeklindeki düşüncelerini
dile getirdiler.

Bunları da Beğenebilirsiniz