« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Maç bitti zemin tartışması bitmedi

Fenerbahçe cephesinde 1-1 berabere kalınan Çaykur Rizespor maçı sonrasında zemin isyanı vardı. Pereira maç sonu açıklamasında zeminden şikayet ederken Diego, 'Böyle sahalarda parlak bir oyun ortaya koymak imkansız' dedi. Rizespor teknik direktörü Hikmet karaman ise saha zemini için yönetimin önemli yatırım yaptığını ancak nedenini bilmedikleri bir şekilde çimlerin öldüğünü belirtti. Öte yandan Antalyaspor'un Gençlerbirliği'ni 3-1 mağlup ettiği karşılaşmada da Antalya'daki zeminin kötülüğü dikkat çekti.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe teknik direktörü Vitor Pereira, 1-1 kaldıkları Rizespor maçı sonrası yaptığı açıklamalarda, saha zemininden şikayet etti. Pereira, "Zor bir rakibe karşı oynadık. Şu ana kadar gördüğüm kadarıyla bu lig kolay bir lig değil. Takımlar kendi sahalarında agresif bir oyun ortaya koyuyorlar. Güzel sahalarda da oynayamıyoruz" dedi.

Maç bitti zemin tartışması bitmedi

Sarı lacivertlilerin Brezilyalı yıldızı Diego da maç sonu yaptığı açıklamada saha zemininden şikayetçiydi. Diego açıklamalarında böyle sahalarda parlak bir oyun ortaya koymanın imkansız olduğunu söyledi. "Sahaya kazanmak için çıktık. Daha işin başındayız. Böyle sahalarda parlak oyun ortaya koymak imkansız. Bütün maç boyunca böyle bir sahada ayakta durabilmek için savaşmak zorundaydık. Hala geliştirmemiz gereken noktalar var tabii ki. Sahada bazı hatalar yaptık. Bunu açık bir şekilde söylemek lazım."

Maç sonu yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Çaykur Rizespor teknik patronu Hikmet Karaman ise Fenerbahçe cephesinden gelen zemin eleştirilerine yanıt verdi. Karaman, Rizespor yönetiminin saha zemini için ciddi maddi yatırım yaptığını ancak nedenini bilmedikleri bir şekilde saha zemininin öldüğünü çay mevsiminde bacalardan çıkan dumanın bunda etkili olabileceğini belirtti. Karaman şunları söyledi; "Saha ile ilgili güzel konulara değindiler. Kalelerin arkasında 4 panel var. 4 panel bir Fenerbahçe'de var, bir de bizde. 500 bin euro gibi bir rakam verdik. Hem sahaya, hem de antrenman yaptığımız yerlere masraf ettik. Olağanüstü. Biz kamptan bir geri geldik, sanki sahalar kazma ile kazılmış. Çimcilere çok kızdım. Baya bir araştırma yaptık. Çay mevsimi, herhalde o bacalardan çıkan is mi, duman mı ne sahaları öldürüyor. Mümkün değil bu sahanın bu hale gelmesi."


Maç bitti zemin tartışması bitmedi
Öte yandan Antalyaspor'un sahasında, Gençlerbirliğini 3-1 mağlup ettiği karşılaşmada da zeminin kötü oluşu dikkatlerden kaçmadı. Akdeniz Üniversitesi sahasının zemininin büyük bölümünde çimler ölmüştü ve toprak kaplıydı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz