« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Maç 40 dakikada bitti

Bank Asya 1. lig play-off yarı final ilk karşılaşmasında Orduspor'a 4-0 yenilen ve yarın kendi sahasında rövanş mücadelesine çıkacak olan Çaykur Rizespor'un başkanı Metin Kalkavan, ilk maçta hakem hataları nedeniyle hiçbir şey yapamadıklarını, maçın 40 dakikada bittiğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kalkavan, yaptığı açıklamada, sezon başından itibaren hiçbir zaman hakemlerle ilgili konuşmadıklarını ve kararlara saygı duyduklarını, ancak play-off yarı final ilk karşılaşmasındaki hataların affedilir gibi olmadığını ifade etti.

“Ligde hataların telafisi var. Ama bu maçların telafisi yok” diyen Kalkavan, şöyle konuştu: “Halis Özkahya, Süper Lig hakemine yakışmayacak kararlar verdi. Ordusporlu futbolcuların ilk iki golde ellerini kullanarak avantaj sağlamasını görmedi. Rakip lehine tartışılacak penaltı veriyor. Rakip iki elle atılan gol, bir tartışılan penaltı ile 3-0 öne geçti. Maçın kaderi değişti.”

Kalkavan, rakip lehine olan hatalı kararların yanında bir penaltılarının verilmediğini öne sürerek, şunları kaydetti: “Böyle bir hakemin yönettiği maçta hiçbir şey yapamazsın. Biz de hakem hataları nedeniyle hiçbir şey yapamadık, maç 40 dakikada bitti. Hakemin verdiği yanlış kararlar sonrasında futbolcular demoralize olup 40. dakikada moral bozukluğuna uğradı. Her şey olur, ama takımımızın Orduspor'dan 4 gol yemesi çok zor olurdu. Böyle bir şey olamaz. Bir takımı bu kadar çabuk demoralize etmek, maçı bitirmek çok üzücü.”

Bunları da Beğenebilirsiniz