Dünya Haberleri

DÜNYA

  Maaşı kesilince katliam yaptı

  Hürriyet Haber
  28 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 28 Aralık 2000 - 00:01

  ABD'de bir yazılım uzmanı, vergi borcu yüzünden maaşı kesilince, kendi işyerinin muhasebe servisini basarak 7 iş arkadaşını öldürdü.

  Sabah normaldi ama

  Noel'in ertesi günü gerçekleşen katliam, Massachusett eyaletinin Wakefield kentinde yaşandı. Michael McDermott (42) adındaki yazılım uzmanı, her zamanki gibi Edgewater Technology Şirketi'ndeki işine gitti. Arkadaşlarıyla şakalaşan McDermott, saat 11.00 sıralarında bir canavara dönüştü. Kalaşnikof, bir tüfek ve yarı otomotik bir tabancayla muhasebe servisini basan gözü dönmüş adam, 7 kişiyi katletti.

  Polise teslim oldu

  Yaklaşık 70 kişinin bulunduğu bina mermi sesleriyle yankılanırken, çalışanların bir kısmı can havliyle kendini dışarı attı. Binadan gelen seslerin kesilmesi üzerine polis içeri girdi ve katili resepsiyonda cesetlerden birinin başında yere çökmüş halde buldu. Silahları yere bırakan McDermott, direnmeden polise teslim oldu. Polis olayla ilgili olarak binada inceleme başlattı.

  Muhasebecilerle kavgalı

  Mart ayından beri şirkette çalışan ve yeni yazılım programlarını test etmekle görevli olan McDermott'un neden elini kana buladığı tam olarak bilinmiyor. Ancak McDermott'un Vergi Dairesi'nin vergi borcu yüzünden maaşına kısmi haciz koyma girişiminden çılgına döndüğü sanılıyor. McDermott, Vergi Dairesi'nden gelen bildirim üzerine geçen hafta muhasebe servisine giderek kavga etmiş.

  Silahları önceden sokmuş

  Arkadaşlarının tuhaf, ama şakacı biri olarak tanıdığı McDermott'un, bu katliamı önceden hazırladığı sanılıyor. Buna kanıt olarak, katilin silahları önceden binaya sokmuş olması ihtimali gösteriliyor. Ayrıca McDermott'un önüne gelen herkese ateş açmaması, öncelikle muhasebe servisindeki bazı kişileri hedef alması bu kuşkuyu destekliyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı