« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ma 2. kez piste çıkacak

Ma Qing Hua, gelecek hafta Singapur Grand Prix antrenman turlarının ilk seansında HRT kokpitinde ikinci kez piste çıkacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Çinli pilot geçtiğimiz hafta Monza'da FP1'de Formula 1 aracıyla ilk sürüşünü gerçekleştirmişti.

Force India, bu sürüşün ardından Çinli pilotu Marina Bey pistinde bir kez daha kokpite geçirme kararı aldı. Ma Qing Hua, Naraian Karthikeyan'ın yerine piste çıkacak.

Ma yaptığı açıklamada, "F112'yi art arda ikinci kez kullanacak olmaktan dolayı çok mutluyum. HRT'nin bana bu fırsatı vermesinden dolayı kendilerine minnettarım. Singapur caddelerinde F1 aracını kullanmak çok heyecan verici olacak" dedi.

Ma, "Marina Bay, tüm pilotlar için zorlu bir pist, fakat yarış hafta sonunda sadece ikinci kez kokpite geçeceğim düşünülürse benim için daha da zor geçecek. Fakat sabırsızlıkla bekliyorum. Monza'da kat ettiğim turlar bana büyük güven verdi" ifadelerini kullandı.

Singapur için gece sürüşü antrenmanları dahil simulatörde kendisini sürüşe hazırladığını kaydeden Ma, "Bu, kariyerimde yeni bir adım olacak. Tecrübe kazanırken, takımın yarışa hazırlanmasına yardımcı olmak için elimden geleni yapacağım" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz