« Hürriyet.com.tr
MENÜ

M.United’da oynamak isterim

Bursasporlu golcü, “Gittiğim her kulüpte direkt oynarım. Amacım Manchester United’da oynayan ilk Türk futbolcu olmak” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

FUTBOLDA özellikle şu sıralar Sercan’ın hangi takıma gideceği merakle bekleniyor. G.Saray ve F.Bahçe’nin gündemindeki yıldız oyuncu, Radyospor’a konuştu. Doğuştan Bursaspor’lu olduğunu açıklayan milli oyuncu, “Kulübümün uygun gördüğü her takımda oynarım.

3-5 sezon sonra

Bu konuda özel bir tercihim yok. Kendime güvenim tam. Gittiğim her kulüpte direkt oynarım. Ama İngiltere’de oynamayı hepsinden çok isterim. Amacım Manchester United’da oynayan ilk Türk futbolcu olmak” şeklinde konuştu.
Sercan şöyle konuştu: “Bursaspor’la 2012’ye kadar sözleşmem var. Transferim konusunda tek kriter kulübümün menfaatleri.

Transferim ancak Bursaspor’un menfaatleri doğrultusunda gerçekleşir. Bu transfer belirsizliğinden dolayı kafam karışık değil. Kafam karışık olsaydı Bursaspor’da iyi futbol oynayamazdım. Manchester United ve birkaç İngiliz Kulübü’nden teklif aldım. Kulübüm teklifleri tatmin edici bulmadığı için transferim gerçekleşmedi.  Bana Türkiye’deki kulüpler mi Avrupa kulüplerimi deseler, Avrupa’yı özellikle de İngiltere’yi tercih ederim. Manchester United’daki ilk Türk futbolcusu olmak istiyorum. Ama bu konuda aceleci değilim. Belki 3, belki 5 sene sonra olabilir.”


Bunları da Beğenebilirsiniz