« Hürriyet.com.tr
MENÜ

M.Paşa'da büyük sevinç

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Mavi beyazlılar, 3 yıl önce de yarı finalde kendilerini eleyen Antalyaspor'un basketbol şubesini devretmesiyle 1. Lig'e çıkmıştı.

Final maçında Altay'ı yenerek şampiyon olan Karagücü, statü gereği 1. Lig'e katılamayacağından bu hak M.Paşa'ya verilecek.

Paşa 1. Lig'de

Basketbol 2. Ligi'nde Altay'ı 78-64 yenen Karagücü'nün şampiyon olması, Muratpaşa'ya 1. lig yolunu açtı. Karagücü, statü gereği 1. Lig'e katılmayacağından, bu takıma yarı finalde elenen ve Play-Off üçüncülüğü kesinleşen M.Paşa 1. Lig'e çıkacak. M.Paşa Basketbol Şube Sorumlusu Ercüment Ersü, ‘‘Karagücü'nün oyuncuları asker ve lisansları başka kulüplerde. Bu yüzden 1. Lig'de oynamaları söz konusu değil ve bu hak Play-Off üçüncüsü olarak bize tanınacak ’’ dedi.

3 yıl önceki gibi

M.Paşa, 3 yıl önce de yarı finalde kendisini eleyen Antalyaspor'un basketbol şubesini devretmesi üzerine 1. Lig'e çıkmıştı. 1996/97 sezonunda Play-Off'ta iki Antalya ekibi eşleşti ve Antalyaspor 3 maçlık seride 2-1 üstünlük sağlayıp M.Paşa'yı eledi. Kırmızı beyazlılar, finalde Samo Yıldırımspor'u yenerek 1. Lig'e çıktı. Ancak bütçe sorunu nedeniyle yönetim basketbol şubesini Muratpaşa'ya devretti. Muratpaşa, 1. Lig'de 2 yıl tutunabildi ve geçtiğimiz sezon düştü.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler