Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'M. Ali Yılmaz efsane kalsın'

Eski yönetim kurulu üyelerinden Önder Bülbüloğlu, Trabzonspor'da öncelikle uzun vadeli planların yapılması gerektiğini söyledi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor'da teknik direktör Hugo Broos'un istifası ve bazı futbolcuların kadro dışı bırakılmasının ardından sular durulmazken, eski yönetim kurulu üyelerinden Ted Ankara Kolejliler Spor Kulübü Başkanı Önder Bülbüloğlu, Trabzonspor'da öncelikle uzun vadeli planların yapılması gerektiğini söyledi.

Trabzonspor'un şu anda içinde bulunduğu durumun üzüntü verici olduğunu ifade eden Trabzonspor Eski Yönetim Kurulu Üyesi ve Ted Ankara Kolejliler Spor Kulübü Başkanı Önder Bülbüloğlu, ''Tüm camia ciddi anlamda bir sıkıntı çekiyor. Biz izliyoruz ve üzülüyoruz. İşi yeni yönetimin başından itibaren alırsak yanlış transfer politikası izlendiğini söyleyebilirim. Yanlış sporcu profili transfer edildi ve bunun için çok ciddi paralar harcandı. Bütçe oldukça açıldı ve borçlanma arttı. Bu kadar teknik direktör değişikliklerinden sonra başarı gelmesi çok zordu. İnşallah en kısa zamanda toparlanırlar ve özlediğimiz Trabzonspor'u bize izletirler'' dedi.

Trabzon'da çok yoğun bir futbol baskısı olduğunu vurgulayan eski yönetici Önder Bülbüloğlu, ''Orada herkes futbol çok iyi bilir ve buna göğüs germek yönetimin yapacağı en iyi şey olmalıdır. Yeni transferler ve hoca arayışları bu günleri getirdi. Burada ana hedef tam konulmalı, sabredilmeli ve uzun vadeli düşünülmesi gerekiyor. Başarı dediğiniz olay sadece yönetim kurulu değil tüm camianın bir araya gelmesi ile meydana gelir. Daha yönetimde bunu başaramazsanız bunun ilk yansıyacağı yer sahadır. Süper lige bakıldığında 3 büyüklerden sonra Trabzonspor'un 4. lüğe oturması gerekir ve bu başarı değildir. Bunun üstüne birlik ve beraberliğimizi ortaya koyarsak başarı öyle gelir'' diye konuştu.

Trabzonspor'da Hugo Broos'un istifa etmesi üzerine camia içerisinde dolaşan Şenol Güneş ismine değinen Önder Bülbüloğlu, ''Şenol Güneş bizim yetiştirdiğimiz en değerli evlatlarımızdan birtanesi. Türkiye ve dünyanın saygı duyduğu bir hoca. Çok katkılar sağlayacağını biliyorum ama Trabzonspor'u çalıştıracaksa hedefini, süresini ve ilkelerini tespit edip yolundan şaşmaması gerekiyor. Daha önceden yediği baskılardan dolayı Şenol hoca bizi bırakıp gitmişti. Yönetim Kurulu içeride kavgasını yapar ama dışarı sızdırmaz. Yönetimin başındaki başkanımız ve arkadaşlarımız bunu farkında olacak kadar tecrübeli ama yanlış beyanlar vermeleri yanlış kurgudan kaynaklanıyor olmalı.'' ifadelerini kullandı.

Son olarak Mehmet Ali Yılmaz'ın Trabzonspor Kulüp Başkanlığına gelme olasılığını değerlendiren Bülbüloğlu, ''Mehmet Ali Yılmaz çok değerli bir insan ve bu kulüp için çok emeği geçmiştir. Son başarılar hep onun döneminde yakalanmıştır. Farklı bir karizma ve kişiliği olan birisi. Bence Mehmet Ali Yılmaz orada kalmalı. Yani tüm camianın gözündeki efsane başkan orada kalırsa kendisi için de kulüp için de daha iyi olur. Buradan ne demek istediğimi anlamışsınızdır'' dedi.


 


Bunları da Beğenebilirsiniz