ERZURUM HABERLERİ

LYS Ve TEOG Sınavında Başarılı Olan Öğrenciler Ödüllendirildi

IHA
27.10.2015 - 16:32Son Güncelleme :

AZİZİYE KAYMAKAMLIĞI

IHA

Aziziye ilçesinde Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) ve Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarında başarılı olan öğrenciler Kaymakamlık tarafından ödüllendirildi.
Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü’nde düzenlenen başarılı öğrencilere ödül törenine Kaymakam Zafer Öz ve davetliler, veliler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda konuşan Kaymakam Zafer Öz, bir ülkenin temelini eğitimin oluşturduğunu söyledi.
Kaymakam Öz, “Eğitim sistemimizin de bize verdiği görev iyi insan yetiştirmektir. Çocuklarımız, ülkemizin, milletimizin ve ailemizin geleceği ve bu günlerin birer aynasıdır. Bu nedenledir ki, çocuklarımızı ilmi derslerin yanında çevresine, arkadaşına, akrabasına yaşadığı çevreye karşı vatandaşlık bilinci içerisinde yetiştirmenin yarınlarımız için önemli sorumluluklarımızdan olduğunu unutmamalıyız. Bu nedenle geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizi bu denli güzel lise ve üniversitelerde görmekten mutluluk duyuyorum. Sınavlarda başarı gösteren öğrencileri kutlayıp, diğer öğrencilere de örnek teşkil etmeleri amacıyla ödüllendirmeyi uygun buluyorum.” dedi.
Kaymakam Öz, konuşmasının sonunda öğrencilerin gösterdikleri üstün başarıların devamını dileyerek, çeşitli hediyelerle başarılı öğrencileri ödüllendirip kendilerini ve ailelerini tebrik etti.
Sonrasında Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Erol Kürkçüoğlu, başarılı öğrencilere kendi yazdığı kitaplardan hediye ederek öğrencileri ve ailelerini tebrik etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden LYS Ve TEOG Sınavında Başarılı Olan Öğrenciler Ödüllendirildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 16 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça LYS Ve TEOG Sınavında Başarılı Olan Öğrenciler Ödüllendirildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı