Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  LYS saat kaçta? LYS kaç dakika sürecek?

  Hürriyet Haber
  09 Haziran 2017 - 18:33Son Güncelleme : 09 Haziran 2017 - 18:33

  LYS sınavının yarın saat kaçta başlayacağı binlerce öğrenci tarafından en çok merak edilen konulardan biri haline geldi. 1 Milyonun üzerinde adayın gireceği 2017 LYS'de öğrenciler son hazırlıklarını tamamlamaya çalışıyorlar. Yarın Sosyal Bilimler sınavına girecek olan adaylar sınavın saat kaçta başlayacağını ve kaç dakika süreceğini sorguluyorlar. Peki, LYS saat kaçta? LYS kaç dakika sürecek?

  2017 yılı LYS sınav saati belli oldu. 10 Haziran cumartesi günü itibariyle yapılacak olan LYS 4 (Sosyal Bilimler) sınavına binlerce öğrenci katılacak. Sınavın saat kaçta başlayacağını merak eden öğrenciler, sınav saatini öğrenip geç kalmak istemiyorlar. Peki, LYS saat kaçta? LYS kaç dakika sürecek?

  LYS SINAVI SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK?

  Lisans Yerleştirme Sınavı heyecanı LYS 4 (Sosyal Bilimler) ile yarın başlayacak.

  LYS - 4 sınavı saat 10.00'da başlayacak ve tek oturum halinde uygulanacak. Sınava giren öğrenciler 135 dakika boyunca doğru soruları yanıtlamak için ter dökecek. LYS 4'de tarih, coğrafya-2 , felsefe grubu ve din kültürü derslerinden sorular olacak.

  ÖNEMLİ NOT: Adaylar, saat 10:00'da başlayan sınavlarda saat 09:45'ten sonra; saat 14:30'da başlayan sınavlarda saat 14:15'ten sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

  LYS 4 SOSYAL BİLİMLER SINAVINDA KAÇ SORU SORULACAK?

  LYS-4'te, Tarih Testi, Coğrafya-2 Testi ve Felsefe Grubu ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Testi yer alacaktır. Tarih Testinde 44 soru bulunacak ve 65 dakika cevaplama süresi verilecektir. Coğrafya-2 Testinde 14 soru bulunacak ve 20 dakika cevaplama süresi verilecektir. Felsefe Grubu ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Testinde ise 32 soru bulunacak ve 50 dakika cevaplama süresi verilecektir. Her bir test ayrı soru kitapçığında bulunacak, tek cevap kâğıdı kullanılacaktır. Tarih Testi ve Coğrafya-2 Testinin her birinde 1’er soru, Felsefe Grubu ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Testinde tüm adaylar için ortak olan 1 soru, kısa cevaplı soru olacaktır.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı