Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  LYS hakkında merak ettiklerini uzmana sor, tahmini puanını hesapla

  Hürriyet Eğitim
  10 Haziran 2017 - 10:00Son Güncelleme : 17 Haziran 2017 - 14:32

  Beş oturumda yapılan LYS maratonunun ikisi geride kaldı. 10 Haziran'da LYS-4 (Sosyal Bilimler) ve 11 Haziran'da da LYS-1 (Matematik) yapıldı. 17 Haziran saat 10.00'da LYS-2 (Fen bilimleri) ve 14.30’daki LYS-5 (Yabancı Dil) sınavları ile bugünkü oturum tamamlanacak. 18 Haziran'da ise adaylar LYS-3'e girerek maratonu bitirecek. Sınavdan sonra tahmini LYS puanını hesaplayabilir, merak ettiklerini 'Uzmana Sor'abilirsiniz.

  Üniversite maratonunun ikinci adımı LYS'nin üç oturumu sona erdi. 10 Haziran'da LYS-4 (Sosyal Bilimler), 11 Haziran'da LYS-1 (Matematik), 17 Haziran'da LYS-2 (Fen Bilimleri) yapıldı. Adaylar ayrıca bugün LYS-5'e (Yabancı Dil) giriyorlar. 18 Haziran’da ise LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya) yapılacak. LYS sürecinde Hürriyet Gazetesi ve Okan Üniversitesi işbirliğiyle hazırlanan Uzmana Sor ile ilk LYS oturumunun ardından yayında olan LYS Puan Hesaplama Sihirbazı adayların yanında olacak.

  Üniversite adayları sınavların ardından akıllarına takılan soruları, Uzmana Sor uygulaması sayesinde rehber öğretmenlere danışarak, 24 saat online cevap alabilecek. Adaylar, sınavlardan sonra da düşündükleri netler üzerinden tahmini puanlarını hesaplayıp, hangi üniversite ve bölümlere yerleşebileceğini görüp, ona göre tercih yapacak.

  UZMANA SOR

  LYS PUAN HESAPLAMA SİHİRBAZI

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı