Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  LYS hakkında merak edilenleri uzmanlar cevaplıyor.. LYS 2017 sorularını uzmana sor

  Hürriyet Haber
  18 Haziran 2017 - 14:00Son Güncelleme : 18 Haziran 2017 - 14:13

  Beş oturumda yapılan LYS maratonu sona erdi. 10 Haziran'da LYS-4 (Sosyal Bilimler), 11 Haziran'da LYS-1 (Matematik), 17 Haziran'da da LYS-2 (Fen bilimleri) ve LYS-5'in (Yabancı Dil) ardından 18 Haziran'da gerçekleştirilen LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya) ile birlikte adaylar için sınav temposu geride kaldı. Şimdi sırada puan hesaplama ve tercihler var. Sınavdan sonra tahmini LYS puanınızı hesaplayabilir, merak ettiklerinizi 'Uzmana Sor'abilirsiniz.

  Üniversite maratonunun ikinci adımı LYS'nin beş oturum da tamamlandı. 10 Haziran'da LYS-4 (Sosyal Bilimler), 11 Haziran'da LYS-1 (Matematik), 17 Haziran'da LYS-2 (Fen Bilimleri) ve LYS-5 (Yabancı Dil) yapıldı. 18 Haziran’da ise LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya) düzenlenerek, maraton sona erdi. LYS sürecinde Hürriyet Gazetesi ve Okan Üniversitesi işbirliğiyle hazırlanan Uzmana Sor ile ilk LYS oturumunun ardından yayında olan LYS Puan Hesaplama Sihirbazı adayların yanında olacak.

  Üniversite adayları sınavların ardından akıllarına takılan soruları, Uzmana Sor uygulaması sayesinde rehber öğretmenlere danışarak, 24 saat online cevap alabilecek. Adaylar, sınavlardan sonra da düşündükleri netler üzerinden tahmini puanlarını hesaplayıp, hangi üniversite ve bölümlere yerleşebileceğini görüp, ona göre tercih yapacak.

  UZMANA SOR

  LYS PUAN HESAPLAMA SİHİRBAZI

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı