Eğitim Haberleri

  LYS’de dereceye giren öğrenciye otomobil

  AA
  23.09.2013 - 09:51 | Son Güncelleme:

  LYS’de TS-1 ve TS-2 puan türlerinde 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olan Ahmet Koçak’a, eğitim gördüğü dershane tarafından otomobil hediye edildi.

  Lisans Yerleştirme Sınavı’nda (LYS) TS-1 ve TS-2 puan türlerinde 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olan Erzurum Özel Aziziye Anadolu Lisesi öğrencisi Ahmet Koçak’a, eğitim gördüğü dershane tarafından otomobil hediye edildi. İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah Bilge, bir milletin geleceğinin şekillenmesinin eğitimine yaptığı yatırımla doğru orantılı olduğunu söyledi.
  Bu yatırımın yapılması halinde gelecekten korkulmaması gerektiğini anlatan Bilge şöyle konuştu:
  “İşte bu doğrultuda, dünyanın bütün milletleri belki Türkiye gücünün ölçüsünde bunu yaptı, yapıyor da. Erzurum olması gereken yerde değildi ancak bu yıl içerisinde o kadar güzel başarılar elde edildi ki eğitime yapılmış olan bu güzel yatırımlarla şehrimiz eğitimde bir destan yazıyor. Özel eğitim kurumları bir taraftan, diğer taraftan resmi eğitim kurumlarımız, velilerimiz, yöneticilerimiz hepsi bu güzel destanın yazılması anlamında ellerinden ne geliyorsa yaptı.”

  LYS Türkiye birincisi Koçak da Erzurum’dan daha önce Türkiye birincisi çıkmadığını ve bunun kente birçok şey kaybettirdiğini belirterek, şunları söyledi:
  “Eğer böyle bir başarı sağlanırsa hem Erzurum eğitimde daha da tanınmış olacak hem de yeni arkadaşlarımızın zihnindeki bu korku kırılmış olacaktı. Bu başarıyı ferdi sebeplerden dolayı değil de Erzurum için istedim. Biz büyük ödüller ve araba için ders çalışmadık. Bana asıl mutluluk veren şey araba değil, asıl ümidim şu ki bundan sonra Erzurum, üniversite sınavlarında daha yükseklerde olsun ve arkadaşlarımızın kazandığı başarılar, açılmasına vesile olduğum yol sebebiyle ismimin hatırlanmasına sebep olsun.”

  Erzurum FEM Dershaneleri Genel Müdürü Mehmet Suiçmez ise daha çok batı illerinde görülen Türkiye birinciliğinin bu yıl Erzurum’dan çıkmasının gurur verici olduğunu anlattı.
  Konuşmaların ardından, LYS’de dereceye giren öğrencilere dershane tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi. Milli Eğitim Müdürü Bilge ile FEM Dershaneleri Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu üyesi Baki Çalık da LYS’de Türkiye birincisi olan Ahmet Koçak’a, dershane tarafından alınan otomobilin anahtarını teslim etti.

  Başarılı öğrenciye otomobil

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, YGS’de dereceye giren 3 öğrenciye otomobil hediye edecek. Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) dereceye giren 3 öğrenciye Kocaeli Büyükşehir Belediyesi otomobil verilecek. Belediyeden yapılan açıklamada, 6’ncı sınıf öğrencilerine dizüstü bilgisayar, Seviye Belirleme Sınavı’nda (SBS) dereceye girenlere bisiklet verildiği belirtildi.
  YGS’de de dereceye giren adaylara sıfır kilometre ve kaskolu otomobil hediye edileceği belirtilen açıklamada, şunlara yer verildi:
  “Şimdiye kadar 21 başarılı öğrenciye otomobil verildi. Üniversite giriş sınavında dereceye giren 3 öğrenci ödüllendirilecek. Bu otomobiller mezun oldukları liselerde törenle verilecek. Otomobil hediye törenlerinin ilki Pirelli Anadolu Lisesinde yarın gerçekleştirilecek.
  Diğer otomobiller ise 1-7 Ekim’de sahiplerini bulacak.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı