Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lütfen istikrar

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe 1907 Derneği sarı lacivertli kulübün son 4 yılını değerlendirerek, camianın teknik heyete destek vermesini istedi

Fenerbahçe bu yıl yine artık sabırlar tükendi. Bu yıl şampiyonluk parolasıyla transfer şampiyonu olarak lige başladıktan sonra her zaman olduğu gibi alınan bir iki başarısız sonuç ile yaratılan beklentinin altında kalmaya başladı. Klasikleşmiş olan Fenerbahçe kazanının kaynatılması seneryoları hemen devreye sokuldu, teknik direktörün yeterliliği, kadronun doğruluğu hatta takımın taktiği yıllarca Fenerbahçe'ye yol gösteren futbol ulemaları tarafından tekrar tartışmaya açıldı. Fenerbahçe'ye teknik direktör altın tepsi içinde sunanlar ve bu yolda bundan önceki teknik direktörleri göz kırpmadan harcayanlar, Fenerbahçe'nin kurtarıcısı olarak gördükleri teknik direktörün kellesini istemeye başladılar.

Aklı başında olan ve kulübünü seven her Fenerbahçeli aynı filmi tekrar tekrar görmekten artık bıktı.

41 FUTBOLCU GELDİ

İşte Fenerbahçe'nin 1995-96 sezonu şampiyonluğundan sonraki portresi: Alınan futbolcular: Engin, Okocha, Kostadinov, Saffet Sancaklı, Mustafa Doğan, Halil İbrahim, Benhur, Sedat, Moshoeu, Faruk, Tuncay, Kubilay, Sabin İlie, Selahattin, Alpay, Metin Diyadin, Erkan, Murat Yakın, Moldovan, Dimas, Johnson, Preko, Oktay, Sergen, Oulare, Sergio, Ali Güneş, Serhat, Ogün, Abdullah, Mirkoviç, Mert Meriç, Revivo, Baliç, Andersson, Lazetiç, Rapaiç, Yusuf, Celil, Soner, Tufan.

Takımın başına gelen teknik direktörler: Lazaroni, Todor Veselinoviç, Otto Bariç, Joachim, Löw, Rıdvan Dilmen, Zdenek Zeman, Turhan Sofuoğlu, Mustafa Denizli. Toplam 8 çalıştırıcı.

Bunlara ek olarak göreve gelen 60'ın üzerinde yönetici. Özet olarak 4.5 senede ortalama yılda yaklaşık 10 yeni oyuncu, 2 teknik direktör ve 15 yönetici ve bu tablonun yarattığı sonuç. Şampiyonluktan sonraki süre içinde bir de şampiyonlar ligine giremeyen, UEFA Kupası'nda sadece bir tur geçebilen, Türkiye Kupası'nı bırakın kazanmayı final dahi oynayamayan ve şampiyon olamayan bir Fenerbahçe.

SABRETMELİYİZ

Artık herkes sabretmeyi öğrenmeli. Transfer şampiyonu olmakla bir günde başarının gelmeyeceğini bilmelidir. Fenerbahçe yönetim kurulu sezon başında aldığı kararla teknik direktörlüğe Mustafa Denizli'yi getirmiştir. Bugüne kadar yaşanan olumsuzlukları tekrar yaşamamak için başta sayın Başkan ve yönetim kurulu olmak üzere tüm Fenerbahçe camiası tercihini istikrardan yana kullanarak teknik kadroya gereken desteği vermeli ve gereken zamanı tanımalıdır.


Bunları da Beğenebilirsiniz